Thread: Vitamíny
View Single Post
Old 01-01-2012, 19:07   #14
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

No, já taky nic moc nepřidávám. Nakonec jsme se rozhodli krmení založit na granulích, krmíme Hills. Někdo říká, že jsou dobré, jiní, že nejsou... Branovi vyhovují a to je důležité. Hodně se mu na zubech usazuje plak, údajně je to jednak spojeno se způsobem, jakým pes jí a také snad i dáno geneticky. Ačkoliv má hromadu velkých kostí na hlodání a různé jiné hračky, stejně ten plak je horší než např. u bráchova psa (občas čistím i dětskou perličkou) a nakonec se mi nejlíp osvědčilo chroupání hodně velkých a suchých granulí. Když jsem chtěla vybrat nějakou značku založenou více na mase, zase byly měkké nebo nebyly dost velké a spíš je polykal. Tak jsme vybrali Hills a i když mi určitě někdo namítne, že je to to nejhorší co můžu udělat, tak kombinujeme s masem a zelezninou. Každé ráno má čtvrt kila všelijakého syrového (teď hlavně kuřecí stehna). K tomu občas plechovku tuňáka (většinou jen ve vodě, vyjímečně v oleji), sem tam mu granule pokapu sluneč./oliv. olejem (lososový nemám), celkem často má syrové vajíčko, ledový salát, teď krade vlašské ořechy, někdy dostane lžičku či dvě bílého jogurtu/tvarohu/podmáslí. To že se granule tráví jinak než maso je hezké, ale nemyslím, že by to pes až tak řešil. Člověk si dá taky např. lehce stravitelnou drůbeží polévku a na to vepřo-knedlo-zelo a pak ještě navrch dezertík a taky se všechno z toho tráví jinak.
Přemýšlela jsem nad kloubní výživou, ale pokud je dobrá strava, prý to není nutné. V době línání jsem dávala pangamin (pivovarské kvasnice) a to jen proto, že jsem měla celý balíček nevyužitý doma (původně pro sebe). Dávala jsem dvě ráno a dvě večer a vyrostla mu krásně huňatá zimní srst (ne delší, ale opravdu pěkně huňatý základ). Možná mu maličko ztmavlo oko, ale nemyslím, že by to bylo pangaminem, spíš betakarotenem, asi bude v granulích, nevím.
Taky jsem měla období, kdy jsem měla hrůzu z toho, abych ve výživě něco nezanedbala, ale když ani já nejím podle tabulek a nevyměřuju si, jestli mám všeho dost a správný poměr vitamínů a živin, nebude to potřebovat ani můj zdravý pes. Až bude velký mráz, zvýším krmnou dávku a víc ji otučním, ale nějak moc bych už krmení neřešila. Když člověk umí pestře nakrmit sám sebe, zvládne to i u svého psa hlavně aby neměl průjmík nebo zácpu a nebyla po něm půlkilová hromada, která se sotva vejde do sáčku, místo úhledné ranní a odpolední hromádky
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote