Thread: Utonagan
View Single Post
Old 19-01-2005, 23:29   #31
Sebastian
Member

Sebastian's Avatar

Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian

CLH - Jeśli chodzi o niechęć to żle mnie zrozumiałaś . Dzisiejsze i wcześniejsze husky syberyjskie mają tyle wspólnego z wilkami i prawdziwymi huskymi tyle co.. ale o tym wspominalem wcześniej. Proponuje naprawdę znależć początki o rasie jak od nowa Amerykanie selekcjonowali psy aby uzyskać psy podobne i w typie oryginalnych syberyjskich husky. A piszę to z sympatią bo mój I pies miał być husky i zawsze chciałem takiego mieć więc zanim miał sie pojawic to kupę info wtloczylem do głowy i przeszukałem net, ksiązki itp.
Gaga- ja nie zaniedbalem pracy z Taro, malo tego dostał wrazeń i szkolenia pewnie więcej niż niejeden psiak i do dziś dostaje. Rodzice hm ojciec raczej tez nie przeciętniak, matka itd itd. Jedyneco mozna zarzucić to to że za pózno do nas trafił i hodowca moze ale tego nie wiem nie dal tylu wrazen na poczatek jak Peronki (a im chwała za profesjonalne podejście). Ale znam psy , wcale nie wilczaki a z ras raczej łatwiejszych w pożyciu i wpółpracy z człowiekiem, które miały proces od poczecia do wydania i pracy z człowiekiem rownie idealny jak u Margo i Przemka i co ? No własnie, kłania się rachunek prawdopodobieństwa. Dalej uważam i potierdzają to moje obserwacje i rozmowy z mądrzejszymi ode mnie w kynologii i naukach pokrewnych że wcale tak prosto to nie jest . Bo u wilczakow moze przebić tzw charakterek wilka a moze owczarka. Ten drugi wydaje mi się bardziej pożadany ze wzgl na naturalny (podobno) owczarkowy groove na pracę z pańciem.