View Single Post
Old 11-11-2011, 19:21   #2
nanno
ChS Tichý stín
 
nanno's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Kopřivnice - Mniši
Posts: 65
Send a message via ICQ to nanno Send a message via Skype™ to nanno
Default Mr. Collins

Zdravím Vás,
chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenost s panem Collinsem. Přišel nám email, že by pan Collins rád koupil z ČR feny pro svůj chov. Vyřizovala to paní Marcela, protože Collins neumí česky ani slovensky. Protože ho neznám, hledal jsem o něm údaje na netu. Jedná se o stanici Orkwolf, kde má křížence ČSV, inuitů a Saarloosů. A po dalším dopisování s paní Marcelou jsme se dozvěděli, že by chtěl založit chov čistokrevného vlčáka, že ho lidi neprávem očerňují a znemožňují mu to. Kupuje za jakoukoliv cenu, hlavně aby psy dostal do Skotska. Pokud jsme tomu správně rozumněli, chce vyšlechtit nové plemeno "britský vlčák". To už se nám zdálo divné a začali jsme se pídit po informacích o chovu ČSV ve Skostku. Ve Skotsku neuznávají ČSV a proto chovatel tohoto plemene nemůže produkovat štěňata s PP. Přišlo nám to už hodně divné, proč chce za každou cenu fenky a chovat psy s PP, když to u nich nejde... protože nechce. Jen nutně potřebuje novou krev do svého plánu.
Slíbí cokoliv ohledně smlouvy, ceny, bonitace, vše co jde. Taky si chtěl psy přihlásit na naši chovnou stanici. Psal, že tomu co dělá rozumí, ale když jsem pročítal jeho stránky, tak jsem se dozvěděl zajímavou věc a to - že ČSV pochází původně z Maďarska a Rakouska. Tak to nám opravdu stačilo. Feny jsme mu odmítli prodat a již s ním nekomunikuji.
Proto si prosím všichni dejte pozor, hlavně začínající chovatelé, nabídka se může zdát lákavá, ale mohlo by Vás čekat nemilé překvapení.
Hynek www.wolfdogs.name
nanno jest offline   Reply With Quote