View Single Post
Old 19-02-2012, 13:10   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Powiem wiecej - to sasiada mozna pociagnac do odpowiedzialnosci... Mialam podobny problem z nasza wioskowa czarna owca, ktora podjedzala pod nasza brame i szczula swoja psychiczna suke na nasze psy... Gdy dwa razy skonczylo sie pogryzionymi lapami (i moja zawalona przez to wystawa) puscily mi rowniez nerwy... Poradzono mi, aby zglosic to na policje, gdyz draznienie psa jest nauszeniem Kodeksy Wykroczen...

"Ten, kto dopuszcza się czynu polegającego na drażnieniu lub płoszeniu zwierzęcia i doprowadza do tego, że staje się ono niebezpieczne, popełnia wykroczenie za które grozi kara grzywny do 1 tys. zł albo kara nagany. Tak więc możliwość wymierzenia kary uzależniona jest od zaistnienia skutku w postaci zmian w psychice i zachowaniu zwierzęcia – musi ono stać się z tego powodu niebezpieczne. Z kolei drażnienie to takie zachowanie, które u danego zwierzęcia wywołuje złość, np. polewanie wodą czy krzyki w jego stronę. Zwierze staje się niebezpieczne wtedy, gdy wzrasta u niego agresja w takim stopniu, że może zaatakować inne osoby bądź zwierzęta.
Takie zachowanie sąsiada w pewnych warunkach, może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo. Możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności za przestępstwo wystąpi wtedy, gdy zachowanie sąsiada przybierze postać znęcania się nad zwierzęciem. Przez znęcanie rozumie się różnego rodzaju niewłaściwe zachowania wobec zwierzęcia, takie jak np. długotrwałe złośliwe straszenie lub drażnienie psa. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do roku, ograniczenia wolności albo grzywny."
Źródło: Gazeta Prawna
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote