View Single Post
Old 13-02-2014, 21:45   #45
polak1971
Junior Member
 
polak1971's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 51
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Sorry Bura, ale tak to już bywa na forach, że rozmowa często ewoluuje w inne "odnogi" i wg mnie dobrze, jeżeli może być ciekawa. Zawsze temat można wydzielić.
Jeszcze odnośnie fragmentu Emi:

Prawda, prawda i tylko prawda. Ale też tej prawdy raczej nikt nie stara się usprawiedliwić jakimiś historycznymi czy kulturowymi uwarunkowaniami. Większość podejrzewam pochodzi do tego, jak do smutnej konieczności. (Czy rzeczywiści konieczności, to już innych temat). Co więcej; mam wrażenie, że świadomość w społeczeństwach wzrasta. Niemało jest takich, którzy tylko i wyłącznie ze względów etycznych przechodzą na wegetarianizm, bo ich sumienie nie może pogodzić ich wartości z tym, co powyżej zasygnalizowane. Inni natomiast żyją z "nieczystym" sumieniem, bo (póki co) nie widzą (jeszcze) innego wyboru.
Gdyby Polak napisał po prostu; "czy wam się to podoba, czy nie, myśliwi muszą działać, bo przy obecnej działalności człowieka, prowadzącej do notorycznego ubywania naturalnych siedlisk zwierząt z jednej strony i braku drapieżników z drugiej, trzeba ich populację redukować", nie czepiałabym się niczego. Ale umoralniające teksty para-historyczne i para-filozoficzne mógłby nam spokojnie darować.
Filozofia (gr. φιλοσοφία – umiłowanie mądrości) – rozważanie na temat podstawowych problemów takich jak np. istnienie, umysł, poznanie, wartości, język.
Każdy myślący człowiek uprawia filozofię, bo każdy stara się |Sobie odpowiedź na fundamentalne pytania typu skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jaki jest nasz stosunek do śmierci, istnienia boga, jakie zasady etyczne wyznajemy i jakie są granice naszej tolerancji wobec etyk różnej od naszych. Twoja osobista odpowiedź na te pytania nie jest gorsza od odpowiedzi kogoś kto naukowo zajmuje się filozofią gdzie dziś obowiązuje takim poziom abstrakcji i ucieczki od naprawdę trudnych pytań że Sokrates byłby smutny. Co do historii to podaj jeden nieprawdziwy fakt w tym co napisałem parahistoria to ustalanie faktów dotyczących przeszłości niezgodnie z metodologią badań historycznych. Ja nie jestem historykiem korzystam tylko z ciekawości świata z dorobku wielu pokoleń historyków których bardzo cenię.
polak1971 jest offline   Reply With Quote