View Single Post
Old 22-02-2013, 08:47   #21
ira.s
Junior Member
 
ira.s's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 95
Default

Quote:
Originally Posted by Flugcojtka View Post
..."koło malamuta to ta husky nie leżała".
W rzeczy samej jest to krzyżówka Huskiego ("warczenie przy jedzeniu"... skąd ja to znam? ), ale bynajmniej nie z Malamutem (ten ma jeszcze mniejsze uszy od hasiora i jest znacznie bardziej postawniejszy, więc po 5 miesiącach miałbyś wyraźnie większą "kulkę" od Egira), ani tym bardziej z Saarloosem (z takiego bowiem mixu nigdy byś nie uzyskał typowego dominanta, a i sama "uległość w kontakcie z obcymi" byłaby praktycznie niemożliwa, skoro SW zwyczajnie nieznajomych unika jak ognia i stąd w najlepszym razie przyjacielskie geny SH sprawiłyby, iż byłby na takie obce mu towarzystwo zwyczajnie obojętny).

Z w/w względów ja bym raczej szukał pokrewieństwa Twojego sympatycznego pupila co prawda pośród szpiców (wszystkie klapouche możesz śmiało na starcie wyeliminować, więc labradora, itp. nawet nie bierz pod uwagę), ale mniej pierwotnych, a bardziej myśliwsko-pasterskich (nie wyłączając również gończych) - jak będę miał w weekend więcej czasu, to przeglądnę swoje kompendium "Rasy psów", aby coś Ci konkretnego podpowiedzieć.

P.S. A tak na marginesie a propos tego wątku, to gdzieś kiedyś czytałem, że istnieje już nawet jakaś rasa psów, która żywo przypomina wilka, pomimo iż została stworzona bez jakiejkolwiek jego domieszki (wykorzystano po prostu w tej krzyżowce Siberiana Husky, Alaskana Malamuta i Owczarka Niemieckiego)

Last edited by ira.s; 22-02-2013 at 08:51.
ira.s jest offline   Reply With Quote