View Single Post
Old 18-08-2006, 14:02   #9
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já krmím taky masem a nepamatuji, že bychom měli někdy problémy se zažíváním.
Mám podobnou zkušenost jako Helena. Prodali jsme štěně-pejska z posledního vrhu do Prahy. Majitelé začali krmit to NEJ, co jim doporučil veterinář. Krmili Purinu pro štěňata velkých plemen. Po několika týdnech potřebovali odjet a tak jsem jim slíbila hlídání štěňátka na týden. přijeli se štěnětem s průjmem a speciální dietou od Puriny, kterou jim naordinoval veterinář , pytel 5kg za šílený peníze. Složení krmiva- rýže + drůbež a nějaké chemické humusy. Pytel jsem ani nenačala a najela na drůbeží maso + rýži. Po necelém týdnu bylo po průjmech a pejsek se začal zakulacovat. Takže Purinou to zkazili a Purinou -dietou to chtěli napravit.
Krmím maso drůbeží, hovězí hrubomleté, teď jsem zkoušela i vepřové. každý den po jídle dávám psům buď veliké kosti nebo vepřové nožky. Někdy najé maso samotné, někdy s přílohami. Přidávám Roboran pro psy, případně Roboran H když línají. M?ladí psi a štěňata dostávajík masu Gelacan Plus baby.
Když jsem pracovala v zemědělství, vozila jsem psům občas prasátka, která při přesunu dostala infarkt a pošla. Už když jsem přijela domů , otevřela auto a psi ucítili selátko, tak skákali až do stropu. Sele dostali celé, s kostmi, štětinami, vnitřnostmi.
Myslím, si že naše plemeno se opravdu s ostatními psy nedá srovnat. jak v chování, tak v zažívání. Opravdu je jaksi "přírodnější". Já bych strašně nerada, aby se z nich stali požírači granulí ( umělých barviv, konzervantů a všech ostatních Éček), kteří budou zatíženi alergiemi na tyhle humusy. Bohužel, na západě už to tak je. Tam člověk přírodní krmení nesežene. Jen spoléhám na zdravý selský český rozum, že sem to nedojde.
Bohužel, reklamy na zaručeně zdravé krmení pro psy nás už zpracovávají.
Krmím masem od Vetamixu. Každý pátek mi zavolají co chci přivézt a v pondělí to mám. Každý týden mají nějakou "akci", takže je něco levnější. Beru pokaždé něco trochu jiného, aby měli psiska pokaždé jinou chuť jídla. komu by se líbilo jíst celý život to samé jídlo. (Nebo nedej bože ten samý blivajz z granulí zalitý vodou). Při objednání nad 50kg je doprava zdarma a zaváží i soukromé osoby, nejen zoo obchody. Teď mám objednané hovězí hrubomleté, vepřové a kuřata.
Hanka jest offline   Reply With Quote