View Single Post
Old 16-05-2006, 13:04   #24
Bellinka
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 16
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Nevím jak vy ale já od malička krmím všechny své psy i štěňata pouze syrovou stravou (samozřejmě s přílohami a eventuelně i vitamínovými doplňky). Nikdy žádný můj pes neměl problémy s nějakými alergiemi nebo trávením. A to se týká i všech štěňat, které z mého chovu pocházejí. Myslím, že experimenty s průmyslově vyráběnými krmivy se mohou projevit právě různými zdravotními problémy. Žádné granule nejsou přirozenou stravou a vždy jsou to chemicky upravovaná krmiva.
Tahle diskuze se lehce naklání k reklamně na různé značky granulí. Nejsem sice jejich příznivcem ale ať si každý krmí, čím uzná za vhodné. Zdravotní problém ovšem bude muset řešit také sám ...
No nevím, reklama to není, jen spíše se tady rozebírají, které granule komu vyhovují Souhlasím ale s Pavlem, nativní strava je nejlepší a rozhodně nepřirozenější, ale pouze v případě, že člověk dodá psovi také dostatek minerálů ať v přirozené nebo nepřirozené podobě (Roboran-H, atd..:-))..Také je potřeba dodat psovi kromě masa i vápník, protože maso má hodně fosforu, ale to už je o něčem jiném a to sem do této diskuze nepatří...)
Acana jako krmení jsem zkoušel a už to svému mazlíkovi nikdy nedám. Kromě kvality, si také myslím, že cena je opravdu přemrštěná. To už si radši připlatím stovku a koupím si Nutram, který já vychvalovat vždy budu, protože je vyráběn opravdu kvalitně - byl jsem na exkurzi ve výrobě...
Prostě při kvalitní přírodní stravě nehrozí průjmové onemocnění, problémy s ledvinami, atd...Pokud krmíte granulemi, tak toto nebezpečí hrozí, hrozí např. usedávání zbytků stravy v ledvinách v podobě kamenů (mám na mysli nestrávené živiny), každý výrobce granule vyrábí jinou technologií, nemusí složení sedět, atd......
Bellinka jest offline   Reply With Quote