View Single Post
Old 10-04-2011, 22:10   #18
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
1. nejdeme na bonitaci, jdeme "pouze"na svod.
2. Uz jsme dvakrat svod odlozili, jednou kvuli harani, podruhe kvuli zraneni...
Neberte můj názor jako rejpavou poznámku - spíš asi jen jak bych na to koukala bejt majitel hárající feny.

Vzhledem k tomu, že u čsv není svod mladých povinný, tak je sice jistě chvályhodné, že se chcete svodu zůčastnit... Ale jinak bych jako majitel přemýšlela, zda je to AŽ tak chvályhodné a přínosné i s hárající čubou a zda svod mladých raději neoželím. Ona to pro uchovnění nepotřebuje, mě by nebavilo se někde pohybovat po okolí a nemít možnost svod a bonitaci ani sledovat. To už bych asi radši fenku nechala doma a na akci se jela podívat a popovídat s lidma - pokud je samozřejmě pro mě tohle jedna z věcí, proč na akce jako bonitace jezdím. Další aspekt je pro mě socializace psa - což u háravky nepřipadá příliš v úvahu. A samozřejmě samotný chovatelský akt svodu či bonitace - což mi přijde u háravky taky vůči ní trošku nefér - viz. jak bylo psáno výš jinými.

Určitě nejsem někdo, kdo by se cejtil jako king, co může někomu radit. Jen takhle bych na to asi koukala já mít v době akce fenu v hárání.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote