View Single Post
Old 22-03-2010, 20:01   #52
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
(mam nadzieję, że tym samy utną się wszystkie poza forumowe plotki) - Margo nic nie zmienia - wysokość minimalna zostaje wg wzorca.
Jeżeli hodowca używa do rozmnażania psa poniżej wzrostu, to zapewne ma na uwadze pomiary (a także genetykę) bonitacyjne - i tu zaakcentuję - TO SPRAWA HODOWCY!!!!

P.S. Pewnie kilka osób nie wie, dlaczego nagle tak postanowiłam "wyprostować" ten temat - (tu co robi Margo i co naprawdę uważa).
Tu nawet nie ma co prostowac. Bo nie chodzi o plotki, ale po raz kolejny o zwyczajna nieznajomosc wzorca przez tych krytykantow (stad nie maja nawet odwagi napisac czegos oficjalnie)...

Nie ma psow idealnych. Kazdy ma jakies wady... Ja znalazlam swietnego i zdrowego psa, z dobra budowa, z super charakterem i na dodatek unikalnym rodowodem. Mial minus: byl mniejszy o 1 cm niz minimum. Wiec mial WADE. Odstepstwo od wzorca...

Droga konkurencja zrobila o to afere jednoczesnie kryjac psem, ktory mial:
- Zachwianie proporcji ciała.
- Nietypowa głowe.
- Nietypowy kształt i osadzenie oka.
- Wiszące podgardle.
- Nietypowa klatka piersiowa.
- Luźne stawy.
- Nietypowy ruch.

Ja zrobilam male ustepstwo dla jednej wady, konkurencja z radoscia kryla psem, ktory mial wzrost ok, ale za to min. 7 wad DYSKWALIFIKUJACYCH nie widzac w tym nic zlego...
"Moim" reproduktorem kryli hodowcy w Slowacji, dopytuja sie hodowcy z Czech, ich reproduktora omiaja wszyscy z daleka....

GRABA, tu na serio nie chodzi o "wybory hodowcy", ale o to, ze niektorzy krytykuja innych nie majac KOMPLETNIE zadnego pojecia o wzorcu i selekcji hodowlanej... Widza jak inni ida na kompromisy, nie majac chyba nawet pojecia, ze po mistrzowsku sami 'partcza' prace hodowlana...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote