View Single Post
Old 19-01-2009, 20:35   #40
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Tutaj pozwole sie nie zgodzic.... .


Więc ja zrobię to samo.

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
- stabilnosc (w sensie bycia "spokojnym").....
Zgadza sie i nic nie szkodzi na przeszkodzie aby szkolić wilczaka w kierunku właśnie aby nie zwracał większej uwagi na otoczenie.
Nie jest to niemożliwe do uzyskania, tylko kwestia czy sam pies będzie wtedy szczęśliwy.
Zawsze możemy zacząć zwracać równie dużą uwagę na otoczenie i w porę reagować.

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
- umiejetnosci obroncze - cechy obroncze wilczaka
... .
Wilczak nie powinien atakować bez powodu i w zasadzie robi to ze strachu.
Jednak w obronie własnego stada zrobi wszystko i tak samo jeśli chodzi o jego życie.
Nie będzie atakował głupiego rękawa bo po co on ma tracić na to energie, a my przy okazji dobrze bawić.
Tak jak napisała Małgosia one widzą, słyszą i czują więcej.
Jednak nie możemy pozwalać psu samemu oceniać danej sytuacji i pozwalać mu atakować.
Przekonanie, ze nie są dobrymi psami obrończymi jest dobre.
Jednak nie wiem czy wilczak byłby skłonny zaatakować razem z właścicielem.
Pewnie w takim wariancie by najpierw obserwował i oceniał sytuacje i raczej nie zagryzał przeciwnika.
Inną kwestią jest to czy osobnik pewny siebie powinien mieć rozbudzaną niepotrzebną agresje. Czy taką sama agresje powinien mieć rozbudzaną pies strachliwy.
Czy jeśli nie nauczy się, ze może atakować ludzi to to zacznie robić ze strachu i w obronie, czy jeśli się nauczy to to będzie robił.

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
- tropienie - dla mnie numer jeden u wilczakow......

Szkoda bo takie badania powinny być prowadzone.
Może się z czasem okazać, ze wilczaki w takich warunkach zatracają swoje instynkty.
Jest to całkiem realne, ze za ileś tam …. Mogą nie być już tak dobrymi tropicielami.
Quote:
Originally Posted by Margo View Post
- wytrzymalosc - kolejna cecha, ktora odroznia wilczaki....
No tak ale czy w takim układzie zwykłym ludziom jest potrzebny aż tak wytrzymały pies.
Większość ludzi nie radzi sobie z energią jaką ma labrador.

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Oczywiscie wiekszosc z nas nie wykorzysta mozliwosci CzW.....
Tak w zgodzie z naturą to nikt nie wykorzystuje możliwości jakie daje mu wilczak bo nie ma ku temu warunków, czasu i zazwyczaj ochoty.
Nikt nie będzie spał w śniegu z psem.
Nikomu nie chce się biegać z psem godzinami, no chyba, ze jedzie się autem, a pies za nami biegnie. To jest odrębne podejście i dla mnie bardzo krzywdzące psa. Wilczak wkraczając w swerę cywilną musiał zatracić swoją funkcjonalność i nie oznacza to tego, ze nie zrobi tego czy owego.
W przeciwnym razie byłby to pies tylko dla wybranych ludzi i pod takim kątem rozmnażany i szkolony. Niestety obecna sytuacja i jej rozwój idzie w zupełnie innym kierunku. Masowość w żaden sposób nie kontrolowana.

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
I nie trzeba robic testow specjalnie dla CzW, bo sa to egzaminy dla psow wszystkich ras…….
Ja uważam, ze takie testy powinny powstać i to bardziej pod kątem oceny psa na jakiej płaszczyźnie należy z psem pracować.
Jeśli jest to pies bardziej lękliwy powinien być zupełnie inaczej prowadzony przez właściciela niż pies, który jest bardzo pewny siebie.
Testy powinny opierać się na tym jak wilczak może zareagować w danych sytuacjach (często w sytuacjach ekstremalnych )aby wiedzieć co należy zmienić w jego sposobie myślenia.
To powinny być sytuacje jakie mogą się nam przytrafić w życiu i pewnie nie jedne już takie miał połączone z grozą w oku.

Last edited by wilczakrew; 19-01-2009 at 20:39.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote