View Single Post
Old 26-06-2008, 08:59   #28
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by arwen View Post
Na tvojom mieste by som aportovacie schopnosti ovčiakov príliš nezatracovala, lebo práve to ich robí tak všestranne použiteľnými, keďže na aporte sa zakladajú metodiky väčšiny prác, na ktoré sa ovčiaky využívajú (a nie len ovčiaky). Samozrejme, že sú to psy, ktoré majú podstatne menej závitov ako vlčiaci, ale má to svoje výhody a tieto psy sú schopné výkonov, ktoré dokáže podať len málo ČSV (nie vlastnou vinou).

Táto téma mala byť o ČSV ako pracovnom psovi. To, že ti vyhovuje, že tvoja suka neaportuje a že je svojhlavá a samostatná je len a len tvoja vec. Aj ja by som vedela vymenovať kopu vecí, ktoré na svojej suke milujem a sú to výhradne čévečkovské vlastnosti, lenže ja som sa chcela baviť o práci s ČSV. O ich povahu už čosi viem.
Predstav si, ze ono je nas vic, komu je uplne sumafuk, jestli nam pes aportuje a jsme radi, ze mame psy samostatne a myslici vlastni hlavou.
Proto tu mas taky tak malo diskutujicich, protoze skutecne maloktery zaniceny vycvikar, ktery se honi akorat za zkouskama, si porizuje CSV.

Ja se plne ztotoznuji s prispevky Sasy nebo Daniely. Sve psy mam rada takove jake jsou, a vim, ze oni i ja jsou stastnejsi, kdyz si udelame poradne vylet nekde po lesich, nez abychom se otravovali na cvicaku. A o tom to je.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote