Thread: dva psi spolu
View Single Post
Old 21-02-2008, 14:36   #9
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default Soužití

Mám čtyřletého psa ČSV. Jeho soužití s ostatními pány psy se ze začátků neobejde bez pár rvaček, ale jde mu vysvětlit, že si dovolovat nebude. Alespoň venku. V bytě jsem to zatím nezkoušela. Štěňata před cizími psy brání.
Pak mám dvě feny trpasličího špice. Jedna je dospělá, druhé bude rok (pro ty co neznají, jsou to pejsci o váze 2kg). A teď malinkou vlčačku od Heleny.
Žije se nám dobře, ale jisté problémy tu jsou a do budoucna budou. S mladší špickou vychází Dayen skvěle, hrají si, ale začíná si na ni dovolovat takže musím od začítku hlídat, aby to rostoucí Dayen, která si neuvědomuje svoji sílu, nepřehnala.
Ze starší špicky má Dayen respekt. Ta totiž šéfuje celé smečce. Otázkou je, jak to bude vypadat, až bude Dayen dospívat. Domnívám se, že se pokusí starší špicce vedení vzít a ta si to nenechá líbit. Budu muset "číhat" a smečku nějak vhodně rozsoudit.
Přítel si teď bere štěně, psa ČSV. Fenu nechtěl. Takže jsem zvědavá, jak spolu budou otec a syn vycházet za rok nebo dva.
Neříkám že je to bez obav, nějaké konflikty jistě budou. Ale nemyslím si, že je to nezvládnutelné - tedy, PRO MNE. Jak je na tom každý, to musí nejlíp vědět sám.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote