Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Zdraví a výživa (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Rentgeny DKK a DLK (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=22012)

juliana 21-03-2012 21:03

Rentgeny DKK a DLK
 
Ahoj,
mám dotaz:
jací veterináři v ČR mohou vyhodnocovat RTG čsl.vlčáků? Nejlépe je-li někdo ve Středních Čechách. Je někde seznam? Předem díky! Julie a Shadow

nanno 21-03-2012 21:18

http://www.cswolfdog.cz/index.php?op...d=47&Itemid=58

nanno 21-03-2012 21:21

ja bych osobně doporučil MVDr. Vomáčka Jiří - Vet. klinika LIVE
Zelená 1, 412 01 Litoměřice

můžeš tam přímo s retgenovat a hned to i posoudi.
s pozdravem Hynek www.wolfdogs.name

Czertice 22-03-2012 12:33

Duchek, Vetcentrum Praha, to samé. A ještě ti řekne, jak je Tvůj vlčák krásný:P

Janiz 22-03-2012 13:53

Doporučuji obvolat, mě u Dr. Duchka na jaře 2010 řekli že to zrengenuje někdo jíný a Dr. Duchek posoudí až bude mít čas. (Když jsme u Dr. Duchka rengenovali první fenku, tak rengenoval on sám a posoudil rovnou, to byl ale leden 2007.) Chtěla jsem to i podruhé stejně, tak jsme podruhé jeli za Dr. Vomáčkou zrengenoval osobně a posoudil hned.

CDaniela 22-03-2012 14:30

Doporučuji vet.kliniku Litoměřice.

Romana 22-03-2012 15:07

i když jsme z Prahy, tak na doporučení pojedem do Litoměřic. Duchkovi občas někdo nesedne a pak to není dobrý...

Dagmar 22-03-2012 15:09

Byli jsme taky v Litoměřicích, v lednu, profesionální přistup, příjemné prostředí a pochvaly vlčice se nám taky dostalo. Nevím, jestli je to normální, ale dostali jsme i konzervu masa, aby se tělíčko dostalo dobře z narkózy.
Nešla napíchnout kanyla, sestřičky byly trpělivé, ač se to vlčici nelíbilo.
Skutečně můžu jen doporučit.

sdivokoukrvi 22-03-2012 16:24

Quote:

Originally Posted by Dagmar (Bericht 426823)
Byli jsme taky v Litoměřicích, v lednu, profesionální přistup, příjemné prostředí a pochvaly vlčice se nám taky dostalo. Nevím, jestli je to normální, ale dostali jsme i konzervu masa, aby se tělíčko dostalo dobře z narkózy.
Nešla napíchnout kanyla, sestřičky byly trpělivé, ač se to vlčici nelíbilo.
Skutečně můžu jen doporučit.


s tímhle souhlasím :) měli úžansou trpělivost, a perfektní přístup

Dušan 23-03-2012 10:10

cena?
 
Quote:

Originally Posted by Alissea (Bericht 426835)
s tímhle souhlasím :) měli úžansou trpělivost, a perfektní přístup

Kolik vás to stálo, jestli se můžu zeptat? Mně minulý týden jeden vet. doktor řekl 5-6 tis. Kč (DKK, DLK + posudek). Byl jsem z toho dost zaskočený, zdá se mi to teda dost.

Dagmar 23-03-2012 10:48

Platili jsme 3.080,- přímo v ordinaci v Litoměřicích. Vyhodnocení jsme dostali hned. Myslím, že jsme tam strávili asi 1,5 hodiny.
Jestli si to dobře pamatuju. Chvilku trvalo, než pejska připraví - kanyla, pak mu píchnou uspávačku, pak se chvíli čeká, než zabere a pak dělají snímky, u kterých se asistuje a pomáhá se doktorovi dávat pejska do správné polohy. To trvá asi půl hodiny.
Pak se čeká, než se pejsek probudí a než vyhotoví ten posudek.
Pak nám všechno vysvětlili, dali nám tu konzervu, řekli, jaký má mít během dne režim a jeli jsme domů.
Takhle když by to fungovalo ve zdravotnictví u lidí, tak to by byl ideál zdravotnictví a asi by ani lidi neremcali, že si musí za něco připlatit.

Dagmar 23-03-2012 10:49

A na dokladě je vypsáno, za co jsme přesně platili. Pokud by chtěl někdo doklad poslat naskenovaný mailem, nemám s tím problém.
Je tam RTG DKK+DLK a vyhodnocení DKK i DLK.

Romana 23-03-2012 12:30

taky mám psa ve věku, kdy budeme muset rentgenovat, psala jsem do Litoměřic a teď je cena 3100,-, objednat se je nutné minimálně týden, 14 dní dopředu.

Dagmar 23-03-2012 13:27

My jsme se taky objednávali. Já jsem měla požadavek někdy v pátek dopoledne. Vzala jsem si dovču. Protože jsem nevěděla, jestli čuba nebude potřebovat dohled ještě další den, chtěla jsem rentgen v pátek, aby pak byla o víkendu příp. ještě pod dohledem.
My jsme teda čekali na domluvený termín cca měsíc.
Zdražení o 20,- od doby, co jsme tam byli my, není tak drastický.

sdivokoukrvi 23-03-2012 14:12

My jsme platili u Vomáčky 3.480,- za RTG dkk a dlk a za pročištění slzného kanálku. Takže též to máme za rtg jen 3080kč. [/quote]

Romana 23-03-2012 14:27

tak koukám, že cena už se drží dýl, což je jedině dobře :)

Saren 23-03-2012 16:16

MVDr Decker ve Staňkově je o poznání levnější než Praha a okolí, ale ten servis tomu taky odpovídá. Žádný luxus. Ovšem rtg v pořádku a dobře udělané, pes ok.

sdivokoukrvi 23-03-2012 16:27

Quote:

Originally Posted by Saren (Bericht 426948)
MVDr Decker ve Staňkově je o poznání levnější než Praha a okolí, ale ten servis tomu taky odpovídá. Žádný luxus. Ovšem rtg v pořádku a dobře udělané, pes ok.

Na kolik tě to vyšlo? a vomáčka sou litoměřice, v praze to je o něco dražší

Romana 23-03-2012 16:38

Quote:

Originally Posted by Saren (Bericht 426948)
MVDr Decker ve Staňkově je o poznání levnější než Praha a okolí, ale ten servis tomu taky odpovídá. Žádný luxus. Ovšem rtg v pořádku a dobře udělané, pes ok.

No tak cesta skoro až do Domažlic z Prahy a okolí taky není nejlevnější, navíc člověk musí jet autem, protože co pak s polomrtvým psem, minimálně dva lidi, benzín je dnes strašně drahej.
Radši si připlatím za dobrou a ozkoušenou veterinu než vybírat tu, kde je to nejlevnější - na svém psu nešetřím...

Dagmar 23-03-2012 16:51

Doporučuju ty Litoměřice. My bydlíme kousek za Prahou na severu. Není to tak daleko a přístup fakt super.
Domažlice jsou fakt blbost - z Prahy.
My jsme ji měli probuzenou, ale je fakt, že byla zblblá, nevěděla, co se s ní dělo a v autě pak pokňourávala. Takže čím dříve doma, tím lépe, ale cestu zvládla.
Byla zmatená ještě celé odpoledne. Na známého, kterého miluje, odpoledne vrčela, když ho uviděla za plotem.
MHD bych na rentgen se psem nejela, to je lepší se domluvit s někým, kdo má vhodné auto, aby tě tam odvezl.

Jana_Schubertova 23-03-2012 22:16

My budeme posílat, neb do Litoměřic je to kus cesty a rtg by se nám neúměrně prodražil, na výsledek si počkáme, stejně to nebude napínavější než čekání na verdikt MVDr.Šterce před léty ;-)

mája 23-03-2012 22:40

Quote:

Originally Posted by Jana_Schubertova (Bericht 426991)
My budeme posílat, neb do Litoměřic je to kus cesty a rtg by se nám neúměrně prodražil, na výsledek si počkáme, stejně to nebude napínavější než čekání na verdikt MVDr.Šterce před léty ;-)

Jano můžete do Brna k MVDr. Snášilovi nebo MVDr. Kyllarovi...
Já jsem dělala rtg u Snášila a posílala, protože tenkrát ještě neposuzoval, jinak můžu doporučit i Kyllara oba jsou uznávaní odborníci...

alexa 24-03-2012 10:54

Kdo půjdete na rtg k MVDr. Snášilovi, tak mi napište ([email protected]) - pošlu Vám v pdf podrobný protokol k vyhodnocení DKK, 2x si ho vytisknete a předvyplníte si hlavičku. Je to návrh MVDr. Snášila k urychlení celé procedury, ten údaje na místě zkontroluje a vyplní pak jen hodnocení.

Karel

Dagmar 24-03-2012 14:37

Omlouvám se za prosazování Litoměřic. Je jasné, že Moraváci do Litoměřic asi nepojedou a zvolí odborníka z Moravy. ;-)

nanno 24-03-2012 19:08

My sme s moravy a do litoměřic jsme jeli.Bylo to 500km ale za ten vysledek to stalo = DKK A.

Hynek
www.wolfdogs.name


All times are GMT +2. The time now is 09:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org