Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Wilki i wolfdogi (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Zawyj dla wilków - 23.02.2014 (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=25334)

z Peronówki 19-02-2014 12:13

Zawyj dla wilków - 23.02.2014
 
Jednym z największych zagrożeń dla wilków jest brak akceptacji społecznej w rejonach ich występowania. Wyraź swoje poparcie dla wilków i dołącz do akcji „Zawyj dla wilka”.

Pierwsze 25 osób, które pojawią się w obu miejscach otrzyma koszulki WWF z pandą lub smycze. Uczestnicy wydarzenia będą też mogli wziąć udział w premierowym pokazie filmu „Wilcze Góry”, który odbędzie się po akcji wycia dla wilka.

Ilość wejściówek na seans jest ograniczona, pierwszeństwo będzie mieć pierwsze 25 osób, które jako pierwsze przybędą w obydwa miejsca akcji. Obejrzyj zwiastun filmu „Wilcze Góry”: http://www.youtube.com/watch?v=CZ0Jorye0jU

Miejsce „wycia” nie jest przypadkowe. Małopolska i Podkarpacie są regionami, gdzie najczęściej dochodzi do sytuacji konfliktowych z udziałem wilków. Jednym ze sposobów radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi są odstrzały wilków. Nie jest to jednak właściwy sposób na radzenie sobie z wilkami, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy można skutecznie zabezpieczać stada zwierząt hodowlanych przed niechcianymi odwiedzinami. Jednocześnie wilk zaczął obrastać złą sławą. Odżyły mity dotyczące tego drapieżnika i próbuje się w nim doszukać cech krwiożerczej bestii. Tymczasem wilk jest zwierzęciem, które musi zmagać się z wieloma przeciwnościami, żyje w grupach rodzinnych i pełni niezwykle ważną rolę w regulacji liczebności zwierząt w środowisku przyrodniczym.

Zachęcamy Was do "wycia" w całej Polsce! Jeśli nie możesz 23 lutego przyjechać do Krakowa ani Uherców mineralnych, "zawyj" ze znajomymi we własnym zakresie. Podziel się nagraniem lub zdjęciem z "wycia" na tablicy naszego wydarzenia. DOŁĄCZ do akcji nawet wirtualnie - liczy się dla nas KAŻDY głos poparcia dla wilków.

Akcja organizowana jest we współpracy ze słowackim Stowarzyszeniem „VLK” (Lesoochranárske zoskupenie VLK), Arolla Film, Europejskim Centrum Ziemi (https://www.facebook.com/pages/Europ...564621?fref=ts) i Centrum Ursa Maior (Dom Wielkiej Niedźwiedzicy - Centrum Ursa Maior).

Więcej o akcji: http://goo.gl/Je2s6G

FB: https://www.facebook.com/events/292123694275346

netah 25-02-2014 06:52

00:09:26
http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wid...-2200/14136585

Nas nie było. Ale i tak przeczuwaliśmy, że wilczaków trochę będzie.

z Peronówki 25-02-2014 12:14

Quote:

Originally Posted by netah (Bericht 459960)
Nas nie było. Ale i tak przeczuwaliśmy, że wilczaków trochę będzie.

No widze, ze roznorodnosc byla jeszcze wieksza. Bo wyto dla wilkow, ale oprocz wilczakow dopisaly tez wilczury :)

Rona 25-02-2014 13:37

Quote:

Originally Posted by z Peronówki (Bericht 459964)
No widze, ze roznorodnosc byla jeszcze wieksza.

Większa niż sądzisz. Z telewizji dowiedziliśmy się nawet, że niektórzy mają zwierzęta, które myślOM :lol:

Puchatek 25-02-2014 19:50

Bardzo fajna impreza. I taka edukacyjna bardziej. :)
My sobie kameralnie powyliśmy w pieleszach domowych.
...
Quote:

Originally Posted by Rona (Bericht 459966)
niektórzy mają zwierzęta, które myślOM :lol:

Zawsze coś... lepiej taki myslONcy w rodzinie niż nikt...:lol:
Jak to mówiO: lepszy rydz niż nic...:lol:
Gdy się jeszcze myślONcemu zainwestuje w polszczyznę /pisaną i mówioną/, to jestem przekonana, że -w tym konkretnym przypadku- uczeń prześcignie nauczyciela... bo to co teraz mamy prezentowane, to istna wilcza... rzeźnia?! :lol::lol::lol:

anula 25-02-2014 21:21

Quote:

Originally Posted by Bura (Bericht 459970)
to istna wilcza... rzeźnia?! :lol::lol::lol:

taka ociekajonca krwiom i wogule ;)
duzo krwi, duzo rozbryzguff, jak w prawdziwej rzeżni...
:D umarnęłam, jak to zobaczyłam (oczyma wyobraźni oszywiście :lol:)

netah 26-02-2014 07:09

Quote:

Originally Posted by z Peronówki (Bericht 459964)
No widze, ze roznorodnosc byla jeszcze wieksza. Bo wyto dla wilkow, ale oprocz wilczakow dopisaly tez wilczury :)

Możecie się z Pana G. śmiać, możecie się na niego wk...rwiać, bo do jednego i do drugiego daje mnóstwo powodów. Ale absolutnie nie możecie go lekceważyć. Ma lepszy marketing a i pijarem posługuje się równie sprawnie, zarówno białym jak i czarnym. I o ile się nie mylę (choć nie śledzę tego namiętnie) w temacie klubu jest o dobre kilka długości przed Wami. I można się zżymać na stosowanie metod lisa i lwa (z lwem trochę pojechałem), ale w dzisiejszym brutalnym świecie niestety liczy się skuteczność, a piękne porażki i moralni zwycięzcy szybko odchodzą w niepamięć.

Rona 26-02-2014 08:50

Quote:

Originally Posted by netah (Bericht 459974)
I można się zżymać na stosowanie metod lisa i lwa (z lwem trochę pojechałem), ale w dzisiejszym brutalnym świecie niestety liczy się skuteczność, a piękne porażki i moralni zwycięzcy szybko odchodzą w niepamięć.

A to jakiś konkurs się odbywa??? :lol: :shock:

No dobra, to przyznam się bez bicia - tak fajnie nam sie w gronie wilczakowców przy szarlotce gadało, że na wycie spóźniliśmy się kilka minut :oops:... Wpadliśmy żeby zebrać tych, z którymi wcześniej tam się umówiliśmy i poszliśmy na super psi spacer. O tym co się tam działo, kto i jak się produkował dowiedziałam się z TV i tylko do tego się odniosłam. 8) W konkursach z zasady nie biorę udziału :p

anula 26-02-2014 09:22

Quote:

Originally Posted by netah (Bericht 459974)
Możecie się z Pana G. śmiać, możecie się na niego wk...rwiać, bo do jednego i do drugiego daje mnóstwo powodów. Ale absolutnie nie możecie go lekceważyć. Ma lepszy marketing a i pijarem posługuje się równie sprawnie, zarówno białym jak i czarnym. I o ile się nie mylę (choć nie śledzę tego namiętnie) w temacie klubu jest o dobre kilka długości przed Wami. I można się zżymać na stosowanie metod lisa i lwa (z lwem trochę pojechałem), ale w dzisiejszym brutalnym świecie niestety liczy się skuteczność, a piękne porażki i moralni zwycięzcy szybko odchodzą w niepamięć.

Netah - niestety masz racje - ale ja rowniez nie zamierzam sie z nim scigac... Ale poprosze nie obrazac lisów. I lwów.

szasztin 26-02-2014 10:04

Pan G. został cwelebrytą :) :) :)

Puchatek 26-02-2014 10:43

Quote:

Originally Posted by netah (Bericht 459974)
w dzisiejszym brutalnym świecie niestety liczy się skuteczność, a piękne porażki i moralni zwycięzcy szybko odchodzą w niepamięć.

Serdeńko, Ty mnie nie uświadamiaj... jak wiesz, są nadal tacy, co to wolą umierać dla honoru w niepamięci. Nie muszą się stroić w ociekającą purpurę...wolą zostać bure. :twisted:8):twisted:
...
W ramach "patriotyzmu lokalnego"...deklarację już wziął-był? :lol:

anula 26-02-2014 20:50

Quote:

Originally Posted by netah (Bericht 459974)
piękne porażki i moralni zwycięzcy szybko odchodzą w niepamięć.

Tak wlasnie mi sie nasunęło, ze to się również odnosi do życia wystawowego - tytuły i splendory, nawet te dane niezbyt zasłużenie, czy wręcz przyznane pokrakom - one ZOSTANĄ na papierze - a ci, co przegrali (chociaż nie powinni byli) - pójda po pewnym czasie w niepamiec.

Na naszych oczach dokonuje sie degeneracja rasy.
W imię zaspokojenia czyichś (chorych?) ambicji...

GRABA 26-02-2014 20:53

Quote:

Originally Posted by Bura (Bericht 459979)
Nie muszą się stroić w ociekającą purpurę...wolą zostać bure. :twisted:8):twisted:

Pięknie masz tu moje♥

Gregor 28-02-2014 22:59

no ale przynajmniej sie komuś chciało ruszyc tyłek znad klawiatury...a na premierze filmu byłem tylko ja i Zack...

Puchatek 01-03-2014 13:19

;-)
Quote:

Originally Posted by Gregor (Bericht 460002)
przynajmniej sie komuś chciało ruszyc tyłek znad klawiatury...

Wypraszam sobie! Zlazłam z piętra na podwórko! Na szczęście nie musiałam dyrdać 150km /w obie strony/ by powiedzieć publicznie, że moje psy myślĄ. (*) 8) Wiem to i bez kamer... :lol::lol::lol:
Quote:

Originally Posted by Gregor (Bericht 460002)
a na premierze filmu byłem tylko ja i Zack...

Ach, Ty "mój" Bohaterze.... :tard

....
(*) -kolejny element gry "Znajdź pięć różnic"... oprócz futra, "kątów", klat, moje myślĄ :twisted:


...
Graba -;-)


All times are GMT +2. The time now is 10:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org