Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Žijeme s vlčákem... (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=119)
-   -   kde umístit boudu (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=21767)

yzengrin 06-02-2012 17:59

kde umístit boudu
 
Kde byste umístili boudu:
1)spíše v kotci - aby mohl vlčoun ležet na střeše,
2)nebo vně kotce, aby měl více místa v kotci?
3)Stačí odklápěcí střecha, nebo využíváte i možnost odklopení předního panelu (v případě boudy koupené)?

Díky,
Jani

Mist 06-02-2012 18:16

Máme boudu v kotci a Rena je víc na boudě, než na zemi. Boudu jsme si vyráběli sami a zvolili jsme přední otevírání pro snadnější úklid (např. v době štěňat).

leila 06-02-2012 19:02

zatiaľ to máme takto... cez leto chceme murovať kotce, ale búdy budú určite takto. otváranie máme zhora, ale pre sučku so šteniatkami chcem odklápanie v polovici prednej strany.
http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/5/5...s/P1080090.jpg

CDaniela 06-02-2012 20:19

Quote:

Originally Posted by yzengrin (Bericht 421722)
Kde byste umístili boudu:
1)spíše v kotci - aby mohl vlčoun ležet na střeše,
2)nebo vně kotce, aby měl více místa v kotci?
3)Stačí odklápěcí střecha, nebo využíváte i možnost odklopení předního panelu (v případě boudy koupené)?

Díky,
Jani

Rozhodně uvnitř kotce. Milují ležení na střeše. U nás je to takové druhé parto s koberci :) Odklápěcí střecha podle mě stačí.

Kometa 06-02-2012 20:37

Já taky doporučuji dovnitř, u nás by jinak bouda zcela pozbyla smysl:D Je využívána výhradně jako balkon, jinde, než na střeše Dingo vlastně neleží, a dovnitř do boudy prakticky vůbec nechodí, dokonce ani v těchto mrazech:)

Jana_Schubertova 06-02-2012 20:55

Quote:

Originally Posted by Kometa (Bericht 421755)
...Je využívána výhradně jako balkon, jinde, než na střeše Dingo vlastně neleží, a dovnitř do boudy prakticky vůbec nechodí, dokonce ani v těchto mrazech:)

Je zvláštní, jak se ti psi liší kus od kusu, náš Bazíček zase v životě nebyl na střeše (on se mrňous nejspíš bojí výšek:oops:) a dovnitř se nastěhoval rád, ochotně a okamžitě po příjezdu k nám...
Máme s odklápěcí střechou v kotci, jednu s předsíní, jednu bez, vyhovují obě a psi si podle momentální nálady vybírají kde bude kdo spát a možná se i v průběhu noci střídají ;)

Vlkodlak 06-02-2012 21:34

Quote:

Originally Posted by Jana_Schubertova (Bericht 421758)
Je zvláštní, jak se ti psi liší kus od kusu, náš Bazíček zase v životě nebyl na střeše (on se mrňous nejspíš bojí výšek:oops:) a dovnitř se nastěhoval rád, ochotně a okamžitě po příjezdu k nám...
Máme s odklápěcí střechou v kotci, jednu s předsíní, jednu bez, vyhovují obě a psi si podle momentální nálady vybírají kde bude kdo spát a možná se i v průběhu noci střídají ;)

Jo jo, moje bestie taky spí výhradně v boudě. Od začátku vzorně vevnitř (ale vytahala odsud všechny pokusy o zabydlení ovčí kůží). Až poslední cca měsíc byla párkrát spatřena na boudě.

saschia 06-02-2012 23:56

Vnutri. Frei miluje lezanie na streche, hoci ked chce mat klud tak sa schova vnutri. Stence to tam tiez milovali, vyhoda strechy bola krmenie suky tak, aby jej to pirane nezhltli. Ditto krmenie dwarficok, lebo tym to vzdy trvalo podstatne dlhsie (ked sa nahodou nechceli z jedla uplne uliat, pretoze ozuzlavanie mojho nosa je zabavnejsie).

Stela 07-02-2012 09:13

Určitě uvnitř :-) Jinak naprosto souhlas s Danielou. Taktéž potačí odklopovací střecha a koberec na ní ... Nejlepší ležení co může být. My máme boudu, kam se úřepážka dát může a nemusí, jsme bez ní celoročně.

Janiz 07-02-2012 10:52

My už boudu nemáme :(
Bývala zateplená, uvnitř kotce, s plochou odklopnou střechou a přepážkou uvnitř. Holky vždy jen nahoře.
Přestože dokud byly v bytě byly docela hodné, vše co je v kotci rozebírají. Takže se jednoho dne rozhodly že boudu nepotřebují a začaly jí žrát, resp. rozebírat. Pěkně od vchodu, přes přepážku, přední stěnu, výplň, boční.. Teď máme torzo zadní stěny a podlážky. Původně byly z vnějšku bytelný prkna, ale příště asi budou muset mít z nějakých desek, pže odundavat, případně štípat ty tlustý! prkna je děsně baví. Z čeho máte boudy vy?

Charles 07-02-2012 11:21

zbytek boudy
 
Jo, urcite boudu dovnitr, poslouzi jako vyvysene lehatko, nebo aspon jako policka.
Nezapomenout hrany oplechovat
Prikladam foto, jeste v docela zachovalem stavu. Ted je uz ... jeste vic ozrana :)
http://dogtrekking.info/forum/index....ach=1830;image

CDaniela 07-02-2012 12:37

Quote:

Originally Posted by Janiz (Bericht 421838)
My už boudu nemáme :(
Bývala zateplená, uvnitř kotce, s plochou odklopnou střechou a přepážkou uvnitř. Holky vždy jen nahoře.
Přestože dokud byly v bytě byly docela hodné, vše co je v kotci rozebírají. Takže se jednoho dne rozhodly že boudu nepotřebují a začaly jí žrát, resp. rozebírat. Pěkně od vchodu, přes přepážku, přední stěnu, výplň, boční.. Teď máme torzo zadní stěny a podlážky. Původně byly z vnějšku bytelný prkna, ale příště asi budou muset mít z nějakých desek, pže odundavat, případně štípat ty tlustý! prkna je děsně baví. Z čeho máte boudy vy?

Tohle dělávala Tajga, dnes už likviduje jen koberce. Od doby kdy dostala oplechovanou boudu přestala ožírat i ty neoplechované (ale trošku okousané je samozřejmě máme :)

sdivokoukrvi 07-02-2012 13:22

Já mám boudu vně kotce, Arya spí zásadně vevnitř, v létě v zimě, líbí se ji tam. A hrany mám pro jistotu oplechované

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._1238876_n.jpg

CDaniela 07-02-2012 14:50

Quote:

Originally Posted by Alissea (Bericht 421857)
Já mám boudu vně kotce, Arya spí zásadně vevnitř, v létě v zimě, líbí se ji tam. A hrany mám pro jistotu oplechované

No bodejť by Terko nespala :D

yzengrin 07-02-2012 16:22

Quote:

Originally Posted by Charles (Bericht 421848)
Jo, urcite boudu dovnitr, poslouzi jako vyvysene lehatko, nebo aspon jako policka.
Nezapomenout hrany oplechovat
Prikladam foto, jeste v docela zachovalem stavu. Ted je uz ... jeste vic ozrana :)
http://dogtrekking.info/forum/index....ach=1830;image

..nevidím to foto..:-)

Sofa je taky strašný destruent - však Janča ví. Takže v jejím případě bude možná bouda oplechovaná komplet.

yzengrin 07-02-2012 16:24

Všem moc děkuji za názor. Bouda bude tedy uvnitř kotce.
Ještě se zeptám:
Jak velkou boudu máte?
Máte pro psa větší boudu než pro fenu?

Jani, Sofa, Kerbík

Mist 07-02-2012 18:39

To by mě taky zajímalo, jestli máte pro psa větší boudu než pro fenu.

Jinak my měli jeden čas i plech uvnitř boudy, protože Rena se tam proškrábala a prokousala až na polystyren.:)

sdivokoukrvi 07-02-2012 18:44

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 421874)
No bodejť by Terko nespala :D

No třeba v předchozí boudě nespala vůbec, radši spala ve sněhu nebo na slámě, než v boudě :D ale na léto ji tam hodím křeslo, jeden čas tam měla vyvýšený pelech, ale zničila ho

Jana_Schubertova 07-02-2012 19:00

Quote:

Originally Posted by Mist (Bericht 421904)
To by mě taky zajímalo, jestli máte pro psa větší boudu než pro fenu.

Ano, je to ta bez předsíně, ale jak už jsem se zmiňovala, mají společný kotec a navzájem nerespektují osobní vlastnictví toho druhého ;). Možná dokonce někdy společně spí v té větší, ale nevím, k takové "slabosti" by se mi Bonie nikdy nepřiznala:roll:

CDaniela 08-02-2012 11:56

Quote:

Originally Posted by Jana_Schubertova (Bericht 421910)
Ano, je to ta bez předsíně, ale jak už jsem se zmiňovala, mají společný kotec a navzájem nerespektují osobní vlastnictví toho druhého ;). Možná dokonce někdy společně spí v té větší, ale nevím, k takové "slabosti" by se mi Bonie nikdy nepřiznala:roll:

Já nemám pro psy větší boudu než pro feny. Boudy si střídají dle toho jak se jim chce a kdo chce s kým zrovna spát ;-)
Pokud je plánováno fenu uchovnit a nakrýt, je lepší mít jednu boudu větší právě pro případný vrh štěňat. Ne vždy je možné mít štěňata doma.


All times are GMT +2. The time now is 06:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org