Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Wilki i wolfdogi (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Wilki w Polsce (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=1709)

z Peronówki 25-01-2005 19:40

Quote:

Originally Posted by leśniczyna
wyć i wyć hehe słyszłam niedawno w Puszczy!

Moze i my niedlugo uslyszymy. Albo ze spaceru wrocimy z dodatkowym 'wilczakiem' :wink: . Jedna wataha zadomowila sie po niemieckiej stronie. Ale wilki sa "Made in Poland". Druga wlasnie zamieszkala calkiem niedaleko nas. Moze niedlugo pojawia sie u nas w lesie. W kazdym razie wyslalismy im zaproszenia... ;)

leśniczyna 25-01-2005 19:49

uuu to uważaj na pieski, bo heh wilki lubią sobie przekąsić.. choć jeśli spotkającałe wasze stado, to role mogą się odwrócić :wink:

Narvana 25-01-2005 19:59

Quote:

Originally Posted by Margo
Moze i my niedlugo uslyszymy...

Fajnie macie
Do niedawna kolo naas byly wilki :)
Tzn moja mama mi opowiadala ze jak byla w moim wieku to widziala w lesie na wlasne oczy wilki! :shock:
Pozwolcie ze wam opowiem :lol: :
Moja mama mieszkala jak byla mala w Obornikach Slaskich (jakies 25km od wrocka) i szla z siostra na rowerach na grzyby do pobliskiego lasu Szly sobie spokojnie i chcialy isc na taka polanke w srodku lasku ( 8) )
Ale co widzia? 3 wilki przed soba tarasujac wejscie na polane!
Jeden byl czarny drugi (jak to mja mam powiedzlia) taki normalny wilczy kolor mial a 3 tez taki wilczy kolor (czyli szary zapewne) ale z taka piekna grzywa! Pozniej osobiscie zajzalam do ksiazki gdzie jest mapa migracji wilkow teraz i kiedys No i faktycznie w tamtych czasch wilki byly Juz ich nie ma :evil: A moja mama od tamtej pory do lasu nie wchodzi (przynajmniej w tamtych rejonach) :mrgreen:

Agnieszka 25-01-2005 20:01

Hej, a wyobrażacie sobie taką scenę? Zkotłowane wilki i Wilczaki? :twisted: Może i drastyczne, ale ciekawe jak by to wyglądało. Mam na myśli: jak bardzo Wilczak różnił by się w bójce od prawdziwego wilka :roll:

Agnieszka 25-01-2005 20:02

Quote:

Originally Posted by Narvana
! Pozniej osobiscie zajzalam do ksiazki gdzie jest mapa migracji wilkow teraz i kiedys No i faktycznie w tamtych czasch wilki byly Juz ich nie ma :evil: A moja mama od tamtej pory do lasu nie wchodzi (przynajmniej w tamtych rejonach) :mrgreen:

A możesz zbaczyć jak z wilkami na podlasiu było?
8)

Narvana 25-01-2005 20:03

Quote:

Originally Posted by Agnieszka
A możesz zbaczyć jak z wilkami na podlasiu było?
8)

OK! :cheesy:

Narvana 25-01-2005 20:08

Wiec tak:
Aktualnie: macie tam sporo wilkow caly czas
Kiedys: od Puszczy Bialowieskiej no i zza granicy wilki chodzily az pod Puszcze Nidzicka i tam (w latach 50) znajdowaly sie Wilki w latach 50 znajdowaly sie nawet kolo Borow Tucholskich Puszczy Drawskiej i nad morzem bylo ich sporo! :shock: Hehe Fajnie wilki po plazy chodzily a teraz psom wstep wzbroniony

leśniczyna 25-01-2005 20:17

jeśli chodzi o Puszcze Białowieską, to 2 miesiące temu było ich 26, z tym, że teraz jest pora porodów wilków (jak i wilczaków 8) ), więc trudno mi powiedzieć. Są 3 stada, b. dużo pożywienia (słaba zimna), więc myslę, że ok. 9 młodych dojdzie i przezyje. Zaplanowano odstrzał 2 dorosłych samców, więc jest ich teraz ok. 33

Narvana 25-01-2005 20:20

Quote:

Originally Posted by leśniczyna
jeśli chodzi o Puszcze Białowieską, to 2 miesiące temu było ich 26,

Fajnie Niech wilkow bedzie duzo Ciekawe jak tam z rysiami niedzwiedziami no i zbikami! Zbikow jest naprawde bardzo malo :frown:

Agnieszka 25-01-2005 23:15

Hmm czyli na podlasiu wilków prawie tyle co Wilczaków w całej Polsce 8)

Narvana a w Twojej książce pisze coś o Puszczy Knyszyńskiej?

Narvana 25-01-2005 23:17

Musze sprawdzic Ale jutro ci powiem bo ksiazka zostala u mojej mamy w pokoju a to juz sie polozyla spac ;)

leśniczyna 26-01-2005 10:46

no wiesz niedźwiedzi w Puszczy ani widu ani słyychu 8) rysi kilkanaście (możesz sobie wieczorem z radarem pośledzićpo lesie 8) a żbików hm nie wiem

Narvana 26-01-2005 14:04

Quote:

Originally Posted by leśniczyna
no wiesz niedźwiedzi w Puszczy ani widu ani słyychu 8) rysi kilkanaście (możesz sobie wieczorem z radarem pośledzićpo lesie 8) a żbików hm nie wiem

No to fajnie ze rysie sa Ale zbikow poszukaj i niedziwedzi tez :D

leśniczyna 26-01-2005 14:17

hm... neidźwiedzie były w czasie wojny, ale hitlerowcy urządzali sobie polowania na ludzi, np. matkę z dzieckiem i zastanawiali się, czy matka ucieknie czy b. bronić dziecko więc heh juznie ma niedźwiedzi...

Narvana 26-01-2005 14:21

Quote:

Originally Posted by leśniczyna
hm... neidźwiedzie były w czasie wojny, ale hitlerowcy urządzali sobie polowania na ludzi, np. matkę z dzieckiem i zastanawiali się, czy matka ucieknie czy b. bronić dziecko więc heh juznie ma niedźwiedzi...

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

leśniczyna 26-01-2005 14:26

zbyt dużo 'wypadków' i zaprzestano przywracania do natury.. :(
szczerze mówiąc, to bałabym się chodzić po lesie, gdyby były niedźwiedzie

Gaga 26-01-2005 15:38

Quote:

Originally Posted by leśniczyna
Zaplanowano odstrzał 2 dorosłych samców, więc jest ich teraz ok. 33

Co to znaczy "zaplanowano" ??? Jakas sensowna argumentacja czy znowu czyjes widzimisie? :evil:
Moze by tak mniej mysliwych a wiecej natury?Hm.... :chainsaw2

Agnieszka 26-01-2005 15:38

Też bym się bała. I zastanawia mnie, czy dzik może zaatakować człowieka/psa? leśniczyna masz jakieś doświadczenie z dzikami? Bo w tej chwili one mnie najbardziej "przerażają", ze tak powiem, jeśli chodzi o spacery po lasach, bo po prostu nie wiem, czy mogą coś zrobić czy nie. Jeśli chodzi o dzika z małymi to wiadomo, ze matka będzie bronić i chronić swoje dzieciaki, ale jak z takimi pojedyńczymi? Lub grupkami? Bo przez to, że w naszych lasach widać ich ślady to ja wolę sama tam nie wchodzić, a pies zazwyczaj na tym traci :P

Narvana 26-01-2005 16:51

Quote:

Originally Posted by Agnieszka
Narvana a w Twojej książce pisze coś o Puszczy Knyszyńskiej?

W ksiazce jedynie na mapie zaznaczyli 8)
Ale znalazlam tu chociaz ty i tak pewnie juz tu bylas :)
http://www.bialystok.lasy.gov.pl/index.php?n=40
:D

Agnieszka 26-01-2005 16:54

A właśnie nie, nie byłam.
Dzięki za lin :)
Ale to co na mapie zaznaczyli... to jest tam jakiś wilk w okolicy Supraśla, Ogrodniczek, Cieliczanki? ):>


All times are GMT +2. The time now is 04:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org