Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Wychowanie i charakter (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Nowy magazyn o psich zachowaniach "DogObserver" (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=503)

Huan 18-12-2003 01:06

Nowy magazyn o psich zachowaniach "DogObserver"
 
Od niedawna w sprzedaży (jak na razie tylko w EMPiKach i oddzialach Kolportera) jest do nabycia nowe czasopismo opisujące psie zachowania. Nazywa się DogObserver i pierwszy numer jest poświęcony psim zabawom.

A dlaczego o tym tu piszę? Bo tak się składa, że załapałem się na wspólpracownika (od zdjęć) i podobno w pierwszym numerze można znaleźć już kilka wilczakowych fotek. Niestety nie udało mi się zdobyć jeszcze tego numeru, ale może już wkrótce (brak EMPiKu na dzikim zachodzie ;))...

A co najważniejsze: nie jest to kolejne czasopismo o wszystkim i o niczym. Najlepiej chyba pierwszy numer opisali sami autorzy:

"Pierwszy numer cyklów tematycznych poświęcony jest zabawie. Jakie funkcje pełni zabawa? Czy istnieją gesty, dzięki którym można z całą pewnością powiedzieć, że coś jest zabawą? Czemu służy zabawa w rozwoju szczeniąt - w oparciu o materiały zawarte w książce R. i L. Coppinger Dogs.

Wilczy behawioryści pozastanawiają się nad zwodniczością ludzkiej obserwacji i klasyfikacji.

A poza tym w części poświęconej innym psowatym: wilk - wspaniały dziki krewniak psa.

A w zwyczajach - co kanadyjscy biolodzy zdołali zaobserwować u wilków.
Bailey spróbuje odpowiedzieć na na pytanie co jest warta praca obserwatorów spoza ścisłego kręgu naukowców i czy świat analityków behawioru powinien usłyszeć o Turid Rugaas.
"

http://www.dogobserver.com/front150.jpg

zubrzyca 26-12-2003 17:36

juz ma go w domu! :D jest naprawde bardzo ciekawa i poruszajaca tematy ktorych w zwyklych gazetach sie nie znajdzie. zachecila mnie do czesrszej obserwacji mej psinki i innych napotkanych. :shock: jesli chodzi o zdjecia to sa swietne a szczegolnie to na koncu okreslone "zdjeciem miesiaca". gratuluje! :cheesy:
zubrzyca

Huan 31-12-2003 16:50

Właśnie dostaliśmy pierwszy numer pocztą. Na razie przejrzałem fotki i mam wiadomość dla Eli: na kilku znajdziesz waszego Astusia, jak się bawi z Jolką ;)

Jest też już oficjalna strona czasopisma: http://www.dogobserver.com

z Peronówki 01-01-2004 15:24

Quote:

Originally Posted by Przemek
Właśnie dostaliśmy pierwszy numer pocztą. Na razie przejrzałem fotki i mam wiadomość dla Eli: na kilku znajdziesz waszego Astusia, jak się bawi z Jolką ;)

Oj, nie tylko te psy. Sa jeszcze:
Max
Ava
Aegis
Halla
Amber
Borko
Belka
Ly-ric
Arktik

Ori 04-01-2004 18:27

Widzialam!!!
Moje sa wszystkie psiaki, wlacznie z malym Amberkiem :cheesy:

Ale nic sie nie chwalicie a jest artykul Margo w Przegladzie Hodowlanym na ten sezon i sa tam tez nasze zdjecia m.in. z Wroclawia :D

A co do listy CzW w Observerze to pozostaje tylko w dlugie zimowe wieczory zgadywac ktory jest na ktorym zdjeciu (dobra, Belke poznam) :oops:

I jeszcze pytanie.
Czy wiecie co to za Szwajcar jest tam na zdjeciach?

Ori 04-01-2004 18:45

Jeszcze jedno, ktos sie podszywa w tym Observerze pod mojego Amber Wolfa :shock:

wolfin 05-01-2004 10:14

Hallo,
wy tutaj bardzo faine bawicesze :evil:
ja tesz by chczalam mecz tego magazyna bo jeszly pojdze na doktoranture veterinarijnoj to moze bycz bede pisacz o psach i wilkach.A to bylo by dobry material.i nie tylko my w Litwe niemami magazyna ktury pisal by o zachovaniu i ksiagek niemai dobrych.
Moze ktosz moze my jego zaprenumerowacz albo zrobicz copy na skeneru i poslacz e-mailem.
( o zarplacze-pomowimy oko w oko :mrgreen: )
PROSZE, PROSZE, PROSZE...

z Peronówki 05-01-2004 21:02

Quote:

Originally Posted by wolfin
i nie tylko my w Litwe niemami magazyna ktury pisal by o zachovaniu i ksiagek niemai dobrych.

U nas tez jest klopot z takimi ksiazkami/gazetami, bo niewielu psiarzy jest na takim poziomie, aby czytac profesjonalne artykuly o zachowaniu psow. Ludzie wola encyklopedie z duza iloscia obrazkow lub proste ksiazki o szkoleniu... :|

Cale szczescie znalazla sie grupa osob, ktore nie tylko podjely sie tego zadania, to jeszcze maja wystarczajaca wiedze o temacie, no i kontakty z najbardziej znanymi behawiorystami. Na pewno nie braknie wiec artykulow tlumaczacych psie zachowanie i przekladajacych "na nasz" psi jezyk. W przyszlym numerze bedzie caly etogram wilka opracowany w Wolfparku.

Quote:

Originally Posted by wolfin
Moze ktosz moze my jego zaprenumerowacz albo zrobicz copy na skeneru i poslacz e-mailem.

Narazie jedyne co pozostaje, to kontakt z osobami, ktore sa w stanie zalatwic czasopismo. Bo prenumerata jest jeszcze niemozliwa... :(

Gaga 05-01-2004 22:19

Quote:

Originally Posted by wolfin
Hallo,
Moze ktosz moze my jego zaprenumerowacz albo zrobicz copy na skeneru i poslacz e-mailem.
...

Napisz jutro swoj adres na maila: [email protected] - wysle Ci poczta . W nagrode dasz mi w prezencie stado dzikich wilkow i sprawa zalatwiona :D
pozdrawiam
Gaga

Gaga 05-01-2004 22:24

Quote:

Originally Posted by Ori
Jeszcze jedno, ktos sie podszywa w tym Observerze pod mojego Amber Wolfa :shock:

Ano ...rzucilam sie na artykul jeszcze po ciemku ( wieczorem wpadlam do empiku i zaczelam lekture idac do przystanku:). tu .....calkiem co innego ...szczerze mowiac to bardzo bym chciala aby pismo sie rozwinelo bo wiem jak diabelnei ciezko takim pismom na rynku. tematow full jakby tak je pociagnac i rozwinac ech...rozmarzylam sie ....
Nic to - bede dopingowac bo w koncu jest cos madrego zamiast tylko trywialnych acz kolorowych pisemek
pozdrawiam
Gaga

z Peronówki 05-01-2004 22:55

Quote:

Originally Posted by Gaga
Ano ...rzucilam sie na artykul jeszcze po ciemku ( wieczorem wpadlam do empiku i zaczelam lekture idac do przystanku:). tu .....calkiem co innego ...szczerze mowiac to bardzo bym chciala aby pismo sie rozwinelo bo wiem jak diabelnei ciezko takim pismom na rynku. tematow full jakby tak je pociagnac i rozwinac ech...rozmarzylam sie ....

Czyli tak samo jak ja... :mrgreen: Takze wedlug mnie gazeta ma potencjal i jest na naszym rynku bardzo potrzebna. Jest nawet spora grupa ludzi, ktora chetnie ja przeczyta i co najwazniejsze ... zrozumie... ;)
Mam jedynie nadzieje, ze redakcji starczy sil, bo poczatki moga byc trudne....

Quote:

Originally Posted by Gaga
Nic to - bede dopingowac bo w koncu jest cos madrego zamiast tylko trywialnych acz kolorowych pisemek

Ehhhh...i kolorowe pisemka sa potrzebne. Pewne stopnie musza byc zachowane. No bo tak:
- zaczynamy od "Mojego psa". To taki dodatek do "Bravo". Mlodziez i dzieci ucza sie o psach, moga sie ze soba komunikowac, rozwijac zainteresowania (nie tylko psie)
- potem przychodzi czas na "Planete zwierzat", czyli zakup czworonoga
- w tym momencie chcemy troche wiecej i bardziej rozbudowane artykuly, czyli rozpoczynamy prenumerate "Przyjaciela psa"
- przychodzi czas na organizacje, wystawy i szkolenia, czyli siegamy po "Psa". Ale aby byc wszechstronnym zerkamy tez na 'wywrotowe' "ASKO"
- poprzednie gazety daja nam wrazenie, ze psy sie ze soba porozumiewaja, ze trener mowi bajki, ze rzeczywistosc jest inna. I okazuje sie, ze zylismy w Matrixie. Zaczynamy byc dociekliwi; chcemy wiedziec wiecej. No i w tym momencie udajemy sie na wycieczke po Empikach w poszukiwaniu DogObservera.

Oczywiscie Observera powinnismy miec o wiele wczesniej, bo teraz juz za pozno jest aby na nowo wychowac nasze zgnebione/ujadajace/dominujace/nerwowe/agresywne psy....ale nastepnem razem bedzie juz lepiej... :twisted:

z Peronówki 05-01-2004 23:00

Quote:

Originally Posted by zubrzyca
jesli chodzi o zdjecia to sa swietne a szczegolnie to na koncu okreslone "zdjeciem miesiaca". gratuluje!

DZIEKI!!! Rzeczywiscie raz na 1000 fotek trafia sie cos interesujacego... ;)
Ta nazwalismy:
"Gdzie dwoch sie bije tam trzeci...musi byc madry..." :wink:

Tak naprawde suki sie jedynie bawily... :oops:

z Peronówki 10-01-2004 01:49

Quote:

Originally Posted by Ori
Moje sa wszystkie psiaki, wlacznie z malym Amberkiem

Zgadza sie :) Dotad fotki byly brane ze strony naszej hodowli. Teraz bedziemy je juz przesylac bezposrednio, pojawi sie wiec na nich wiecej CzW... :cheesy:

Quote:

Originally Posted by Ori
A co do listy CzW w Observerze to pozostaje tylko w dlugie zimowe wieczory zgadywac ktory jest na ktorym zdjeciu (dobra, Belke poznam)

Artik biega z patykiem. Halla z Jo poluja na Aegiska. Borko pokazany jest w ruchu.

Quote:

Originally Posted by Ori
Czy wiecie co to za Szwajcar jest tam na zdjeciach?

Nie mam pojecia - musisz sie spytac bezposrednio Marii.... :D

Gaga 10-01-2004 19:01

Quote:

Ehhhh...i kolorowe pisemka sa potrzebne. Pewne stopnie musza byc zachowane. No bo tak:
- zaczynamy od "Mojego psa". To taki dodatek do "Bravo". Mlodziez i dzieci ucza sie o psach, moga sie ze soba komunikowac, rozwijac zainteresowania (nie tylko psie)
- potem przychodzi czas na "Planete zwierzat", czyli zakup czworonoga
- w tym momencie chcemy troche wiecej i bardziej rozbudowane artykuly, czyli rozpoczynamy prenumerate "Przyjaciela psa"
- przychodzi czas na organizacje, wystawy i szkolenia, czyli siegamy po "Psa". Ale aby byc wszechstronnym zerkamy tez na 'wywrotowe' "ASKO"
- poprzednie gazety daja nam wrazenie, ze psy sie ze soba porozumiewaja, ze trener mowi bajki, ze rzeczywistosc jest inna. I okazuje sie, ze zylismy w Matrixie. Zaczynamy byc dociekliwi; chcemy wiedziec wiecej. No i w tym momencie udajemy sie na wycieczke po Empikach w poszukiwaniu DogObservera.
tak tak...dotychczas zaraz po odrzuceniu bardzo ladnych i kolorowych ale neistety juz zbyt "oczywistych" pisemek mozemy siegnac po pisma zwiazkowe czy wywrotowe :D ale..dalej byla ciemosc. Czyli pozostawaly ksiazki, ktore tez- jedne lepsze drugie gorsze....Dla mnie DO ladnie wypelnia luke - po zajawkach tematow widze ze maja naprawde baardzo duzo do pisania . A dla tego czy nastepnego psa- zawsze sie przyda , to bywa fascynujace ze cos wiemy, no moze pamietamy ale dzieki tekstowi mozemy prawidlowo ziterpretowac i w dobrze umiejscowic w naszej bibliotece z wiedza.
Czekam na kolejne numery ....
pozdrawiam
Gaga z Giga
p.s. a jak Redakcji sypnie groszem to i bedzie wiecej zdjec psow "w akcji" ;-)

z Peronówki 30-01-2004 21:39

Jest juz drugi numer z druga czescia etogramu zabawy i pierwsza czesc zachowan lowczych.
Tym razem oprocz naszych psow jest jeszcze Max, Fany (opublikowano m.in 'flying Fanys' :wink: ), oczywiscie Amberek (na kilku z nich), Halla (m.in. probujaca zamordowac Aegisa - jako obrazek na "Grozenie"), Dark Trencan, Czako i kolega, Aegis, Artik.

DanielZ 02-02-2004 20:32

Gazetka jest ogolnie oki ale jes jedna udezajaca rzecz w niej wiekszosc oparta jest na tlumaczeniu jednej ksiazki czyli jeden pkt. widzenia a to spory minus :)


All times are GMT +2. The time now is 20:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org