Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Zdraví a výživa (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Granule - které značky se vám osvědčily? (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=829)

Jarča 09-05-2004 16:30

Granule - které značky se vám osvědčily?
 
Ahoj,

zajímaly by mne vaše zkušenosti s granulemi. Mám pesana starého necelých 7 měsíců. Granule má jako nouzovku, baští je, ale moc rád je nemá. Jinak dostává syrové maso a sem tam vařenou stravu s vitamínky. Když už ale ty granule sem tam musí, ráda bych mu dala něco, s čím jsou u ČSV dobré zkušenosti. Prosím, poraďte......

Díky moc. Jarča

Jarča 09-05-2004 16:48

Dodávám, že diskuzi čím krmit jsem si četla :)

Jarča

Jana 12-05-2004 19:28

Granule
 
Ahoj, je pravda, že já jsem svého psa ze začátku krmila vším, aby byl zvyklý. Osvědčilo se mi to, protože teď skutečně žere všechno. Od masa vařeného, syrového až po granule.
Z těch se mi osvědčili granule K9 a Nutram. Granule zalívám vodou nebo vývarem. Vůbec se nerozpadají, dobře drží tvar, nejsou jako bahýnko a mýmu psovi chutnají.

z Peronówki 12-05-2004 21:42

Re: Granule - které značky se vám osvědčily?
 
Quote:

Originally Posted by Jarča
zajímaly by mne vaše zkušenosti s granulemi. Mám pesana starého necelých 7 měsíců. Granule má jako nouzovku, baští je, ale moc rád je nemá. Jinak dostává syrové maso a sem tam vařenou stravu s vitamínky. Když už ale ty granule sem tam musí, ráda bych mu dala něco, s čím jsou u ČSV dobré zkušenosti. Prosím, poraďte......

Pro naše plemeno potřebuješ dobré granule s dobrou kvalitou. Tedy žádný Chappi nebo Pedigree ale Hills, Eukanuba, Royal Canin, Nutro Choice, Purina Pro Plan atd. Pro ČSV bere se granule pro velké plemena, ktere chrani klouby (zahrnuje glykosamin a chondroitinsulfát). Pro Tvého psa nejlepší by bylo Junior Large Breed...
Naše obe feny dostavaly Eukanuba Puppy & Junior Large Breed. A od 2. roku Eukanuba Adult Maintenance Large Breed nebo Eukanuba Adult Performance (pro Jolly). A všechno je OK. Pes dostaval na začátku rýži a maso. Když jsme obdrželi jeho výsledek na DKK (HD-C), začalisme také krmit ho s granulemi (Eukanuba Adult Large Breed Light)...

Jarča 12-05-2004 23:28

Díky všem za pomoc, dnes dopoledne jsem už stejně koupila Purinu Pro Plan Puppy Large Breed s kuřetem. Rozhodovala jsem se mezi ní, Royal Caninem a Eukanubou.

Dost jsem s snažila zjistit novinky na interetu a i z toho důvou jsem podala tuhle anketu, nakonec jsem si to na chatu i prodiskutovala, stejně tak jako s dovozci, kteří o zboží (vyjímečně) věděli dost a byli i nestranní, šlo o internetový obchod za dobré ceny s rozvozem. O krmivu vím dost, zajímalo mne a stále zajímá, jaké kdo má zkušenosti u ČSV :)

Royal ale prý poslední dobou trošku přesoluje, aby to pesanům chutnalo. Chtěla jsem ho, ale nakonec jsem se raděi rozhodla pro tu Purinu, na tu se "nadává" nejméně. Eukanubu zase prý někteří mlsouni nechtějí. Uvidím, co na to štěnidlo. Měla jsem vzorky a baštil, tak jsem vzala 15kg pytel.

Rozhodně dám vědět. Děkujeme za pomoc,

Jarča a Vlček

Medcin 17-05-2004 09:20

Štěněti jsme (na doporučení chovatele) kupovali krmivo BOSCH - ale je to už 11 let a to krmivo jsem už nikde neviděl.

Pavel 18-05-2004 07:20

Quote:

Originally Posted by Medcin
Štěněti jsme (na doporučení chovatele) kupovali krmivo BOSCH - ale je to už 11 let a to krmivo jsem už nikde neviděl.

Krmiva Bosch ani nikde vidět nemůžeš, protože jsou distribuována pouze sítí přímých prodejců. Proto je v obchodech nemůžeš najít. I já jsem z neznalosti krmil zpočátku chemicky vyráběnými krmivy a právě značkou Bosch. Pamatuji si, že jsem pro něj musel jezdit přímo do skladu prodejce (teď už, samozřejmě, své psy průmyslovými krmivy nekrmím).

Pavel

Mirkawolf 19-05-2004 23:16

Ja jsem na Ciru zkousela K9, Nutram, Prism a nakonec pokud vubec, zrala nejlip obycejne Chicopee. Takze zadne supergranule, ale bezna stredni trida suchych krmiv. Je fakt, ze jako stene ale vyrostla na mase, a po roce marnych pokusu s granulema jsme se rychle a radi vratili k masu. Tedka zere denne neco pod 1 kg syroveho masa, vetsinou kureci droby, a je v pohode. :D
Mirka

oblivion 20-05-2004 13:57

ad bosch: to je zvlastni, u nas ho v jednom malym zverimexu maji..

pokud jsou cvcka tak odolny, tak opravdu zadny supergranule nepotrebuji.. snad jen tucnejsi pro jejich vyssi spotrebu energie.. ale samozrejme ze cim min chemie pro zvire neuvykle civilizaci, tim lip..

saschia 20-05-2004 16:37

Myslim ze oblivion ma pravdu, az snad na to, ze je dobre ustriehnut zastupenie karbohydratov, citala som mudre clanky, ako su castou pricinou neziaduceho spravania psov (najma v bytoch zavretych).

artus 15-05-2006 10:13

Na výstavě jsme vyhráli granule DELIKAN SUPRA - ADULT. Zkoušeli jsme několik druhů granulí, vždy s menšími či většími problémy s průjmem. Tyhle psovi moc chutnají, žádný průjem, pravidelná tuhá stolice a pes je v super náladě a kondici, mohu jen doporučit. Máte někdo podobnou zkušenost. Ahoj Dan

RadeKKK 15-05-2006 11:00

Já kupuji italský Trainier se žraločí chrupavkou. Jsou podle věku - mimina, puberťáci a dospělí. Konzervovány jsou vitamíny, bez chemie. Jiřina

Bellinka 15-05-2006 12:27

troška do mlýna
 
Já z vlastní zkušenosti mohu Bosch doporučit - je to kvalitní žrádlo a na čvčka plně dostačující. Jeho kvalita oproti roku 2004 výrazně stoupla. Proplanem, Hillsem, Eukanubou nebo Royalem nemáte sice co zkazit, ale zaplatíte výrazně více, než dostáváte. Pro mne osobně je symbil kvalitního a cenově přijatelného krmiva právě Nutram, který oosobně řadím mezi špičku a za super cenu. Jeho jedinou nevýhodou je nižší chutnost, ale to by zřavým vlčákům nemělo tolik vadit. Akorát pozor na jednu věc - v krmivech je velmi často označeno, že krmiva mají glukosamin a chondroitin. Co tam, ale není často uvedeno, kolik toho tam je!A to nemluvím o tom, že množství, které tam dávají, tak je stejně nedostačující, takže se Alavisu(chondroprotektivům)stejně nevyhnete. Takže z vlastní zkušenosti doporučím Proplan, Nutram, Bosch, a třeba krmivo Troll, které je děláno z ryb, a které málokdo zná, ale je velmi kvalitní...Trainer má super konzervy, ty tak voní, že bych zřal i já! :D :cheesy: :D :cheesy: :D

rocco 15-05-2006 12:41

Osobně granulím nevěřím, ale občas jsou potřeba. Jelikož do tohoto problému (komerční krmení) docela vidím, tak pár připomínek.
Kvalita se vždy neodráží v ceně. Nesmyslná preference zahraničních značek = drahých. Některé české firmy vyrábí srovnatelné (a dle mého názoru i složením lepší) granule než "renomované" zahraniční značky - např. Fitmin, Brit... Ona cena surovin, pracovní síly, propagace a značky se musí někde projevit :lol: a opravdu to neznamená, že když za 15 kg granulí zaplatíte 800, tak mu dáte méně než když mu koupíte "super" krmení za 1500...ale není nad "smradlavou" klasiku :cheesy:

PS. Boshe už seženete celkem běžně.

petosan 15-05-2006 12:46

Zdravím,
My neustále hledáme granule, které by našemu pejskovi vyhovovaly. To téma už tady bylo - asi alergik, měl kromě průjmu i kožní problémy, krmili jsme nyní čistě filé+rýže, nyní přidáváme Purina Pro Plan losos-rýže. Vypadá to nadějně.
Můžete doporučit něco odzkoušeného, resp. druh granulé pro alergiky, které na podobné problémy zabraly?
Díky

Bellinka 15-05-2006 14:02

Petosane, já můžu ještě doporučit Mastery Hypoalergenní řada - kachna s rýží, nebo tak nějak se to jměnuje a pak doporučím Trainer - hypoalergenní řadu...S oběma měli naši přátelé, jinak velmi citliví na krmení, super výsledky!Akorát cenově to není žádná slává, ale furt je to stejné jako Proplanka losos:-)

Bellinka 15-05-2006 14:11

Quote:

Originally Posted by rocco
Osobně granulím nevěřím, ale občas jsou potřeba. Jelikož do tohoto problému (komerční krmení) docela vidím, tak pár připomínek.
Kvalita se vždy neodráží v ceně. Nesmyslná preference zahraničních značek = drahých. Některé české firmy vyrábí srovnatelné (a dle mého názoru i složením lepší) granule než "renomované" zahraniční značky - např. Fitmin, Brit... Ona cena surovin, pracovní síly, propagace a značky se musí někde projevit :lol: a opravdu to neznamená, že když za 15 kg granulí zaplatíte 800, tak mu dáte méně než když mu koupíte "super" krmení za 1500...ale není nad "smradlavou" klasiku :cheesy:

PS. Boshe už seženete celkem běžně.


No, Rocco, já nemohu souhlasit s Tebou ve všem...Zapomněla jsi na jednu cennou věc - a to cena výzkumů a dopravy. Purina, Iams, Hills a Royal Canin mají vlastní laboratoře, které neustále vyvíjejí a zdokonalují potřeby zvířat. Bohužel se to někde projeví a nezřídkakdy k tomu používají i zvířata = psy na pokusy. České výrobky nejsou špatné, ale když už bych doporučoval, tak Calibru, ale to už je bohužel jiná cenová kategorie....

hybl 15-05-2006 17:44

Maxima jsem do roku krmil granulemi Bento Cronen grow maxi se syrovým hovězím a RTG nám vyšel A0/0 tak asi jsem dělal dobře :P

hybl 15-05-2006 17:49

omlouvám se za tu hrubku syrovým, znáte to :cry:

RadeKKK 16-05-2006 07:46

Trainer konzervy neznám, ale oni voní i ty granule, jsou krásně mastný, nerozpadají se a nedělaj kaši , když se zalejou.
Krmit konzervou se docela bojím - kamarád si tak otrávil štěně brazilské fily


All times are GMT +2. The time now is 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org