Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Výchova & charakter (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Mateřské pudy ČSV (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=2897)

Marinette 17-11-2005 20:40

Mateřské pudy ČSV
 
Tak mám zase malý dotaz.
Zajímalo by mě, jestli muže fena strádat, když nemá štěňata.
Cherry není uchovněná, takže nemůže mít štěňata. Ani bych to asi nikdy neplánovala vzhledem k podmínkám. Prostě nemám dostatek místa.

Koupila jsem Cherry nedávno pískací hračku. Úplně si jí zamilovala. Začala ji všude nosit. Potom s ní začala i spát v pelechu. Když hračka zapískala, vždy začala kňučet a olízávat ji. Došlo to až do takového stádia, že začala vřčet, když se hračky v pelechu někdo dotknul. Tak jsem samozřejmě řekla dost a hračku ji definitivně zabavila. To si prostě dovolovat nesmí. Dva dny z toho byla špatná a všude ji hledala, pak zapomněla.
Uvědomila jsem si, že hračku možná považovala za svoje stěně.
Možná je to nějaký psychický proces v určitém období feny. Může tím fena nějak strádat. A je nějaké řešení.
Co se týče uchovnění, má špatný skus čelisti.

marinette

lupi 22-11-2005 23:47

Můj názor je ,že každá fena by měla mít alespoň jednou štěňata. Po štěňatech se teprve hormonálně stabilizuje a předejde se tím zvýšenému nebezpečí zánětu dělohy v pozdějším věku a projevům falešné březosti a snad i nádorům mléčné žlázy. Nicméně pokud to fence dořád nejde, je tady ještě možnost hormonální antikoncepce, případně kastrace.

Pavel 23-11-2005 08:44

Quote:

Originally Posted by AIKA
...každá fena by měla mít alespoň jednou štěňata. Po štěňatech se teprve hormonálně stabilizuje a předejde se tím zvýšenému nebezpečí zánětu dělohy v pozdějším věku a projevům falešné březosti a snad i nádorům mléčné žlázy...

Nejsem sice odborník veterinář ale právě tuhle otázku jsem snad už 1000x s různými odborníky konzultoval. V 90% případů mi řekli, že to vše je jen pověra a falešná legenda. Zánět dělohy, nádor mléčné žlázy apod. nemá nic společného s tím, zda fena měla nebo neměla štěňata. V přírodě se ve smečce páří pouze alfa jedinci a ve smečce jsou i takové feny, které např. nikdy ani nehárají. Podle téhle teorie by vlky musely kosit hromadně záněty dělohy nebo nádory. Tak to ale prostě není.
Podobné je to i u lidí. Nevím o tom, že by bylo doporučeno ženám aby měly alespoň jedno dítě aby tím předešly nějakým výše uvedeným zdravotním problémům.

Jats 11-01-2007 11:18

musím souhlasit s pavlem, záněty dělohy a nádory z toho že fena nemá štěňata je opravdu blbá pověra a denně se setkáváme v ordinaci s tím, že majitelé chtějí vykastrovat fenku aby chudinka nestrádala,pak se diví že třeba umře protože nastanou komplikace, záněty se často objevují i po porodech a falešná březost může nastat i u chovné fenky kterou nepřipustí, pokud je problém s falešnou březostí a fenka není chovná doporučujeme v ordinaci podle možností klienta vzít si domů třeba malé štěně, fenka bude nadšená, jde to i s koťaty a dokonce i králíčky:D


All times are GMT +2. The time now is 00:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org