Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Chov (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=110)
-   -   varování pro chovatele - další překupník! (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=21668)

Edenseveru 14-01-2012 01:50

varování pro chovatele - další překupník!
 
Ti co mají štěňátka pozor!
Moji kamarádi Dana a Vráťa Šantrochovi (chs KIM-BIRA) dnes zažili šok!
Mají své první štěňata , jsou to největší poctivci které znám , vše dělají s láskou a trpělivostí a přesto narazí na překupnickou krysu ! :evil:
Před pár dny prodali svého posledního pejska Akima , prý v podstatě milé paní, která slibovala hory doly , jak se u nich bude štěňátko mít báječně.
Drze si ještě u nich dala i oběd ! :o
Sbalila se štěnětem krmení, hračky ....
A štěně vlastně téměř druhý den prodala do švýcarska !!!
I dnes tvrdí jak má štěně doma ... jenže právě dnes se zkontaktoval s chovateli jeho majitel ze švýcarska a chtěl nějaké informace.
Chovatelé jsou jako opaření !!
Pán ve švýcarsku vůbec netuší ,že je něco špatně .... a tak ted dělají kroky k tomu aby se ujistili,že se pes má dobře ...

tady dávají chovatelé prohlášení a kontakt na "milou" paní:
podvodnice: Zdeňka Vansáčová, Skočice 135, Přeštice, okr. Plzeň - jih, telefon: 790305647 [email protected], její syn David Řáha, tel. 777283533, e-mail: [email protected].
Tito lidé mi ještě dnes 13.1.2012 říkají, že Akimek je úžasný, mají ho rádi a pod.
ALE dnes ráno mi mailoval pan Jurg Isler ze Švýcarska, že si Akima koupil 10.1.2012 v Německu !!!

leila 14-01-2012 12:30

na chovateľstve nie je najťažšie odchovať šteníky, ale nájsť im dobrých majiteľov... je to strašné, dúfam, že sa to vyrieši. čo kúpno predajná zmluva? nemali tam klauzlu o predaji 3tej osobe???

Mist 14-01-2012 13:16

Jestli to mají ve smlouvě ošetřené, tak bych asi do soudního sporu šla. Sice je to bude stát nějaké peníze (které nakonec získají zpět), čas a nervy, ale více problémů bude mít paní překupnice. Hůř se řeší případy s překupníky-cizinci. Otázka je, co bude s psíkem...:(

jarekfisnar 14-01-2012 14:29

Protože jsem práva studoval, je můj skromný názor tento: klauzuli o třetí osobě by měla smlouva obsahovat a to včetně smluvené sankce za takovéto jednání, tedy - štěně není věc a nelze je kupovat za účelem dalšího prodeje blablabla, nabývající o tom ví a souhlasí s tím a zavazuje se pod sankcí ve výši xxxxx, třeba 100k, korun dodržet a takto chovat. Stejně tak v případě prodeje si vyhrazuje chovatel předkupní právo a nabyvatel ho musí o takovét skutečnosti dostatečně vpřed informovat, třeba konkrétně deset dní dopředu a štěně(psa) mu nabídnout k zpětnému odkoupení za stejnou cenu za jakou ho koupil. Kvůli tomu, aby nechtěl půl mega. To by v základě mělo stačit na kdekoho. Otrlého darebu to stejně nezastaví, pak už pomůže jen pěst. V případě domáhání se nároku u OP soudu je potřeba mít peníze a trpělivost a vědět co chcete. Bohužel tato záležitost nejde řešit trestním způsobem přes policii a zadarmo.

Mist 14-01-2012 15:14

Quote:

Originally Posted by jarekfisnar (Bericht 418948)
Protože jsem práva studoval...

Výborně, a máme "klubového" právníka! :cool3 Tak teď Vás všichni zasypeme svými smlouvami, abyste nám je opravil... ;)
(vše myšleno v dobrém, nikoliv ironicky)

jarekfisnar 15-01-2012 17:09

Všechno teď zkomplikuje nový ObčZ. Z právního hlediska je zvířatům lépe být věcí. Zacházení s nima by měla řešit judikatura, v našem státě se ale soudí striktně podle litery zákona a bez zdravého rozumu. Škoda.


All times are GMT +2. The time now is 05:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org