Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Zdraví a výživa (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Poranenie labky (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=18317)

TomasMadej 21-05-2011 21:46

Poranenie labky
 
Ahojte, chcel by som sa vas opytat, ze dnes som bol s nasou fenkou 3,5 rocne starou na vychadzke na bicykli, ale po nejakej chvili zacala krivat z nicoho nic a stale sa to zhorsovalo, nevyzeralo to na bolest klbov,ale skor na nieco ako keby ma poranenu labku,ale na nej nic nemala, vsetko bolo v poriadku neviete co to moze byt ? Mame ju nieco okolo 3/4 roka, takze nename ju od steniatka,ale co je u nas tak sa jej nic nestalo co by mohlo sposobit toto krivanie.Neviete v com by bol problem ? Dakujem za vase odpovede.

leila 22-05-2011 10:56

pri vylúčení všetkých ostatných dôvodov - napr. priveľké teplo, psovi sa nechce a simuluje (stalo sa mi), neprimeraný povrch - kamene, betón,... pes jednoducho bol unavený,...
neviem, či vieš odhadnúť bolesť kĺbov, ale nevylučovala by som to. mohlo ísť len o zlé našlapnutie. Aj nám sa už stalo, že nie len pri behu, ale pri bežnom venčení pes zle stúpil, hoci len na kameň, bez poranenia a začal krívať. PO chvíli to bolo OK. Pokiaľ krívanie pretrváva, stačí behnúť veterinárovi. Takto na slepo ti nikto nebude vedieť poradiť. Ak nie je zvonka badateľné žiadne zranenie, môže ísť o väzivo, kĺby, natiahnutý sval,... hocičo. Počkala by som deň, či krívanie pretrváva a ak áno, šla by som vetovi.

Jazzinka 22-05-2011 12:03

První, co by mě napadlo, je kontrola polštářků - pokud jste jeli kus po asfaltu nebo po kamení, může si je pes v tomhle horku celkem lehce spálit. Polštářek pak vypadá jakoby ohlazeně a pes se vyhýbá stání na tvrdém povrchu.

TomasMadej 22-05-2011 19:36

No dnes som ju bol pozriet a stale kriva , pozeral som jej vankusiky ma ich v poriadku ,stlacal som jej labky, vankusiky ci ju to neboli,ale vsetko je v poriadku ked som jej to stlacal nevyzeralo ze by ju to bolelo, skusal som jej ohmatavat aj lopatku - klb ci ju neboli tam, ale taktiez to bolo ok, tak neviem, musime to riesit tym veterinarom, dufam ze to nebude nic vazne.

alexa 23-05-2011 08:55

Pokud se mi něco takového stane, zkouším pomalu a zlehka uvolněnou končetinu ohnout do krajních poloh, jestli není tento pohyb bez zátěže bolestivý. Při jakémkoliv náznaku bolestivosti samozřejmě hned přestat a dál nepokračovat! Pokud noha bolestivá není, počkat jeden den v klidu bez zátěže a v případě že se stav nezlepší, vyhledat veterináře.

Jen jedna moje zkušenost - Lexina mi kdysi začala zničehonic kulhat na přední nohu. Noha nebyla bolestivá, polštářky se zdály v pořádku, ale kulhání přetrvávalo několik dní. Nakonec u veterináře, kdy už jsme chtěli dělat RTG, jsme až v chlupech mezi polštářky objevili něco co vypadalo jako malinký stroupek, tak 2 mm velký. Když jsme ho odškrábli, zjistili jsme že to nebyl stroupek, ale kousek žvýkačky s nalepeným miniaturním ostrým kamínkem - no a pes byl "vyléčen" :o) Proto polštářky doporučuju zkontrolovat opravdu důkladně, i prostor mezi nimi.

Karel

jerabekj 26-05-2011 14:10

Na polštářku opravdu nemusí být nic vidět. Dakous si ted neco vrazil do zadni prave packy. Taky jsem si zpocatku myslel ze jde o kloub, kulhani se zhorsovalo a druhy nebo treti den chodil po trech. Pri dalsi kontrole jsem zjistil, ze jeden polstarek jen natekly jako puchyr a velmi citlivy. Dakous tehdy usoudil, ze se v tom radsi bude hrabat sam nez aby nechal mne a lizal a okusoval polstarek tak dlouho az ho skoro cely sundal (myslim tu cernou vrstvu). Tehdy se mu ulevilo a vse se zacalo postupne zlepsovat ... na pohled to ale nevypadalo moc pekne. Kazdopadne ted uz se mu to hoji, ma to oslapane a ztvrdle. Netusim jestli mu znova zcerna, ale hlavně že už ho to nebolí.


All times are GMT +2. The time now is 06:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org