Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Kluby CzW i prawo (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Nowe wymagania do tytułu Ch.PL (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=21546)

DanielZ 13-12-2011 21:06

Nowe wymagania do tytułu Ch.PL
 
Uprzejmie informujemy, że Zarząd Główny 27 listopada br. podjął następującą uchwałę.

Począwszy od 2012 roku Championat Polski będzie przysługiwał po uzyskaniu przez pas/ sukę czterech CWC w tym jednego na wystawie międzynarodowej lub klubowej, od trzech różnych sędziów w odstępie czasu co najmniej sześciu miesięcy. Zasada ta dotyczy psów/suk, które pierwsze CWC uzyskają po 1.01.2012 roku. Pozostałe nabierają prawo do championatu na dotychczasowych warunkach.

shaluka 22-12-2011 17:32

Quote:

Originally Posted by DanielZ (Bericht 415571)
Uprzejmie informujemy, że Zarząd Główny 27 listopada br. podjął następującą uchwałę.

Począwszy od 2012 roku Championat Polski będzie przysługiwał po uzyskaniu przez pas/ sukę czterech CWC w tym jednego na wystawie międzynarodowej lub klubowej, od trzech różnych sędziów w odstępie czasu co najmniej sześciu miesięcy. Zasada ta dotyczy psów/suk, które pierwsze CWC uzyskają po 1.01.2012 roku. Pozostałe nabierają prawo do championatu na dotychczasowych warunkach.

Fajnie, szkoda tylko, że nie zrobili i u nas Grand Championatu :(

jefta 22-12-2011 17:47

bez sensu moim zdaniem. zagranicznych wystawcow to jeszcze bardziej zniecheci, a dodatkowa krajowka nie podniesie wagi tego tytulu tylko wiecej do wyjezdzania i pakowania kasy oddzialom za nic.

Gaga 22-12-2011 18:39

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 416331)
bez sensu moim zdaniem. zagranicznych wystawcow to jeszcze bardziej zniecheci, a dodatkowa krajowka nie podniesie wagi tego tytulu tylko wiecej do wyjezdzania i pakowania kasy oddzialom za nic.

Ależ bo właśnie o nic innego nie chodzi:twisted:
FCI w tym kierunku zmieniła warunki uzyskania Interchampiona, to ZKwP usiadło i podebatowało, i wydebatowało- ze można zmienić regulamin uzyskania Ch.Pl. i pociągnąć więcej kasiory...
Na to, że cokolwiek za tym pójdzie (lepszy poziom organizacji wystaw, profesjonalni sędziowie itp)- nie liczyłabym ani trochę :rock_3

wolfin 22-12-2011 19:28

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 416337)
Ależ bo właśnie o nic innego nie chodzi:twisted:
FCI w tym kierunku zmieniła warunki uzyskania Interchampiona, to ZKwP usiadło i podebatowało, i wydebatowało- ze można zmienić regulamin uzyskania Ch.Pl. i pociągnąć więcej kasiory...
Na to, że cokolwiek za tym pójdzie (lepszy poziom organizacji wystaw, profesjonalni sędziowie itp)- nie liczyłabym ani trochę :rock_3

ale chyba polecieli nie w ta strone - FCI zrobili wygodny regulamin a polakom pomieszalo sie :) :evil::twisted::rock_3

jefta 22-12-2011 19:48

mnie nie zacheca w ten sposob do zostawiania u nich kasy :evil: w d..e mam ten ich tytulik. Wlasnie wycofalam sie z Glogowa-sedzia ze Swiebodzic (ten od za wysoko noszonego ogona Sharna i za malych uszu Amore Mio), haleczka na miedzynarodowke z boiska do koszykowki z ringami 3x3m, i to wszystko za jedyne 120 zl platne z gory. Za co? za 2 min. opowiadania dyrdymalow o moim psie? :evil:

wolfin 22-12-2011 19:53

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 416344)
mnie nie zacheca w ten sposob do zostawiania u nich kasy :evil: w d..e mam ten ich tytulik. Wlasnie wycofalam sie z Glogowa-sedzia ze Swiebodzic (ten od za wysoko noszonego ogona Sharna i za malych uszu Amore Mio), haleczka na miedzynarodowke z boiska do koszykowki z ringami 3x3m, i to wszystko za jedyne 120 zl platne z gory. Za co? za 2 min. opowiadania dyrdymalow o moim psie? :evil:

like it :) my tez dziszaj o tym pogadalismi i .. bedziemi jezdzic w inne kraja :) gdzie i cenowo lepej i wymagania wieciej madre :)

jefta 22-12-2011 20:15

ja mam ambicje tylko na Intera. Jakies Balkany trzeba bedzie zaliczyc 8)

wolfin 22-12-2011 20:18

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 416350)
ja mam ambicje tylko na Intera. Jakies Balkany trzeba bedzie zaliczyc 8)

ja kedys nie chcialam jego robic, bo tego Ch moze zrobic KAZDY wilczak, ktory ledwo przypomina wilczaka :) ale przy okazii zaliczami i to- tak, dla zabawy :)

olgam 22-12-2011 20:37

Ja w temacie zbyt zorientowana nie jestem... :oops: Są inne championaty niż champion polski? I gdzie i jak można je zdobyć?
A co do zmiany prawa to mi to zbyt na rękę nie jest, bo teraz już chyba nie mamy szans na młodzieżowy championat... :cry:

DanielZ 22-12-2011 20:53

Quote:

Originally Posted by _Alexx_ (Bericht 416354)
Ja w temacie zbyt zorientowana nie jestem... :oops: Są inne championaty niż champion polski? I gdzie i jak można je zdobyć?
A co do zmiany prawa to mi to zbyt na rękę nie jest, bo teraz już chyba nie mamy szans na młodzieżowy championat... :cry:

Zmiany te nie dotyczą młodzieżowego championa polski .

Gaga 22-12-2011 21:09

Quote:

Originally Posted by wolfin (Bericht 416351)
ja kedys nie chcialam jego robic, bo tego Ch moze zrobic KAZDY wilczak, ktory ledwo przypomina wilczaka :) ale przy okazii zaliczami i to- tak, dla zabawy :)

Teraz tak, przed zmianą przepisów jednak trzeba było zrobić odrobinę więcej.

olgam 22-12-2011 21:47

Czyli musimy zdobić 3 razy BIS czy BOB? juz się gubię... :|

Gaga 22-12-2011 21:58

Quote:

Originally Posted by _Alexx_ (Bericht 416365)
Czyli musimy zdobić 3 razy BIS czy BOB? juz się gubię... :|

4 razy CWC czyli otrzymac wniosek na championa Polski.

jefta 22-12-2011 22:06

Quote:

Originally Posted by _Alexx_ (Bericht 416365)
Czyli musimy zdobić 3 razy BIS czy BOB? juz się gubię... :|

musicie 3 razy wygrac klase mlodziezy i otrzymac wnioski `Zwyciezca Mlodziezy` w tym min. raz na wystawie miedzynarodowej lub klubowej

I czemu macie nie zdazyc? przeciez on ma dopiero 11 miesiecy, a macie czas do 18 ;)

NerOne 22-12-2011 22:09

Quote:

Originally Posted by _Alexx_ (Bericht 416365)
Czyli musimy zdobić 3 razy BIS czy BOB? juz się gubię... :|

Na młodzieżowego musicie wybiegać trzy zwycięstwa młodzieży (macie czas do ukończenia 18 miesiąca). Nie musicie mieć BISa czy BOBa.
Jak zaczniecie już dorosły (po nowym roku) musicie tak jak napisała Gaga zdobyć cztery wnioski na czempiona CWC, które przyznaje sędzia najczęściej najlepszej suce i najlepszemu psu w rasie. Ale wcale przyznać ich nie musi- jeżeli stwierdzi, że pies na niego nie zasługuje mimo pierwszej lokaty.
Jeden z tych wniosków musi być zdobyty na wystawie klubowej lub międzynarodowej.

Chyba też są przyznawane res. CWC, które się liczą do championatu, gdy pies z CWC już czempionat ma?

Oprócz polskich championatów możesz zdobyć czempionat innego kraju i czasem tytuły specjalne, jak wystawiasz psa za granicą.
Tu masz zasady uzyskania czempionatu w innych krajach: http://sumptuous-white.pl/Pl/westieChampionaty.htm

to pisałam ja- Rybka (nie przelogowałam Łukasza) :)

jefta 22-12-2011 22:16

Quote:

Originally Posted by NerOne (Bericht 416369)
które przyznaje sędzia najczęściej najlepszej suce i najlepszemu psu w rasie. Ale wcale przyznać ich nie musi- jeżeli stwierdzi, że pies na niego nie zasługuje mimo pierwszej lokaty.

w KLASIE nie w rasie ;) W niektorych klajach jest rzeczywiscie jeden na plec chyba we Francji, Szwecji,...

Quote:

Originally Posted by NerOne (Bericht 416369)
Chyba też są przyznawane res. CWC, które się liczą do championatu, gdy pies z CWC już czempionat ma?

w PL nie ma res. CWC, sa m.in w Niemczech, Czechach i na Slowacji. I w roznych krajach jest roznie-Albo res. przechodzi w caly CAC jesli pierwszy byl championem albo kolekcjonuje sie Resy i wymienia na pelne CAC np 3resCAC=1CAC

olgam 22-12-2011 22:44

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 416367)
musicie 3 razy wygrac klase mlodziezy i otrzymac wnioski `Zwyciezca Mlodziezy` w tym min. raz na wystawie miedzynarodowej lub klubowej

I czemu macie nie zdazyc? przeciez on ma dopiero 11 miesiecy, a macie czas do 18 ;)

Czyli tylko 7 miesięcy... Obstawiam, że na każdej nie wygra (pewnie dlatego, że zamiast nosić go prosto, to czasem końcówkę zagina do góry... ;-)). Nie na każdą też będę miała możliwości pojechać... Poza tym jeszcze nie wiadomo, kiedy wydadzą nam rodowód (podobno miał być na przełomie roku... :)) Stąd wnioskuję, że chyba nam się nie uda...
Ps. Oceńcie czy mamy szansę 8)
http://www.vlcak.pl/images/BEE13.jpg

jaskier 22-12-2011 23:01

A mi się te zmiany podobają. Bo można dłużej się wystawianiem pobawić. Jeżeli ktoś nie ma ambicji na intera lub chempiona zagranicznego, po zrobieniu krajowego często kończy się motywacja do dalszego wystawiania (piszę teraz o tych, co jeżdżą rekreacyjnie). Czyli często przed ukończeniem 3 roku życia psa. Opisane zmiany nieco wydłużą drogę.

Gaga 22-12-2011 23:16

Quote:

Originally Posted by _Alexx_ (Bericht 416376)
Czyli tylko 7 miesięcy... Obstawiam, że na każdej nie wygra (pewnie dlatego, że zamiast nosić go prosto, to czasem końcówkę zagina do góry... ;-)). Nie na każdą też będę miała możliwości pojechać... Poza tym jeszcze nie wiadomo, kiedy wydadzą nam rodowód (podobno miał być na przełomie roku... :)) Stąd wnioskuję, że chyba nam się nie uda...
Ps. Oceńcie czy mamy szansę 8)
http://www.vlcak.pl/images/BEE13.jpg

Zgłaszając psa do klasy młodzieży możesz w zgłoszeniu wpisać (w rubryce:"nr. rodowodu") - "w przygotowaniu". Więc śmiało możesz planować wystawianie.

Co do oceny-nikt Ci psa publicznie, wg zdjęcia nie oceni, poczekaj na sędziów:) I pamietaj, że u dobrego sedziego oprócz eksterieru liczy się postawa psa, jego zachowanie-zresztą dla Was dwojga to jest najważniejsze.
Musisz spróbować:)

Quote:

Originally Posted by jaskier
A mi się te zmiany podobają. Bo można dłużej się wystawianiem pobawić. Jeżeli ktoś nie ma ambicji na intera lub chempiona zagranicznego, po zrobieniu krajowego często kończy się motywacja do dalszego wystawiania

Się zgadza:D
A wydłużenie drogi?W to graj związkowi-zawsze to więcej kasy. Prawda jest taka, że jak pies zasługuje na CH. to robi go z marszu, prawda?8)


All times are GMT +2. The time now is 12:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org