Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Kluby CzW i prawo (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Klub Czechoslowackiego Wilczaka w Polsce (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=13298)

Margo 29-01-2010 18:21

Klub Czechoslowackiego Wilczaka w Polsce
 
Mamy nowy rok, do grona wilczakowcow dolaczaja nowe osoby, wiec czas wreszcie zaczac przygotowywac cos bardziej oficjalnego... O klubie mowilo sie sporo, czas na konkrety....

...wiec zaczynamy...

Nr. 1 - strona internetowa....
Aby nie bylo znow "jedynych slusznych" osob, ktore maja prawo decydowac i pracowac to zrobimy tak:


1/ prosze o propozycje nazwy dla nowej strony
Potem zrobimy glosowanie i zarejestrujemy odpowiednia domene /przejdzie ona potem na wlasnosc klubu/

2/ prosze o propozycje kto chcialby pracowac nad strona
W pisaniu skryptow Przemek pewnie pomoze, ale potrzebny bylby design i administrator /teraz dobrowolny, potem juz wybierany przez czlonkow klubu/

GRABA 29-01-2010 19:13

Jak dla mnie nazwa tylko jedyna możliwa jest - Polski Klub Czechosłowackiego Wilczaka:lol:8)




P.S. Chyba o to chodziło.....

szasztin 29-01-2010 19:29

A może :Polski Klub Wilczaka Czechosłowackiego??

Co do strony - z wielką przyjemnością zadbam o część fotograficzną ( galerie i różne reportaże). Służę też zdjęciami które są w moich albumach.
Oczywiście jesli będę potrzebna i mnie zechcecie???

GRABA 29-01-2010 19:41

Hehe, Szasztin - nikt nie zrobiłby tego lepiej;-) - więc popieram

Ze swojej strony nie mogę komputerowo pomóc, ale jak kiedyś powstanie klub rasy i będzie organizowana wystawka, to chętnie zgłoszę się do pełnienia czynności sekretarskich, bądź do pełnienia obowiązków gospodarza ringu:)






P.S. Co do nazwy, to skrót PKCzW jakoś mi lepiej się mówi, a może by tak ktoś jakąś ankietkę wrzucił;) (ja nie umię)

Louve 29-01-2010 19:42

Ja jestem za Polskim Klubem Czechosłowackiego Wilczaka, tzn. jeśli o nazwę chodzi. Co do domeny - trzebaby to jakoś skrócić, bo taka byłaby nieco za długa. Może zwyczajnie www.pkczw.pl/www.pkcw.pl? O ile byłoby wolne.

Szasztin - Ty i część fotograficzna jak najbardziej, przynajmniej moim zdaniem. ;)

Lupusek 29-01-2010 20:35

Cieszę się, że doczekałam się konkretów :-)
Polski Klub Czechosłowackiego Wilczaka, skrót PKCW.

Na temat designu i zdjęć z naszej strony wypowie się Bartek (to on strzela fotki i robi grafikę).

z Peronówki 29-01-2010 20:39

No wlasnie.... PKCzW. Tez tak chcialam proponowac, ale...
...ostatnio paleta mi sie po glowie pytanie, czy skrot rasy nie powinien byc raczej "CsW"? Wprowadzlismy w zycie CzW (CZechoslowackiego Wilczaka), a Czesi i Slowacy maja CSV, czyli 'po naszemu' CzechoSlowackiego Wilczaka... Ta druga jest chyba poprawna... Ale ja troche "kundel" jezykowy jestem, wiec moze niech sie wypowie ktos bardziej zorientowany w temacie... ;)

Lupusek 29-01-2010 20:56

Margo, trafna uwaga - "s" powinno być w skrócie, czyli CsW. Jestem za.

GRABA 29-01-2010 21:00

Quote:

Originally Posted by alakra (Bericht 273443)
Margo, trafna uwaga - "s" powinno być w skrócie, czyli CsW. Jestem za.

Jasne,to tylko kwestia czy chcemy potocznego spolszczenia czy jednak chcemy "coś" na czeską czy słowacką nutę;-)
Ale może tak zaproponowana nazwa i skrót będą bardziej "rozpoznawalne" poza krajem:) no i nikt nie będzie nam mógł zarzucić, że mamy klub, a nawet nazwy rasy nie umiemy pisać (kiedyś tam);-)

wolfin 29-01-2010 21:46

Quote:

Originally Posted by z Peronówki (Bericht 273440)
...ostatnio paleta mi sie po glowie pytanie, czy skrot rasy nie powinien byc raczej "CsW"? Wprowadzlismy w zycie CzW (CZechoslowackiego Wilczaka), a Czesi i Slowacy maja CSV, czyli 'po naszemu' CzechoSlowackiego Wilczaka... Ta druga jest chyba poprawna... Ale ja troche "kundel" jezykowy jestem, wiec moze niech sie wypowie ktos bardziej zorientowany w temacie... ;)

u nas tez CsV kedy piszemi jakies skroty, a klub jest ČVK ( bo ida tylko pierwsze litere a u nas CZ to jiedno "Č" bo jest "Čekoslovaku"

DanielZ 29-01-2010 22:26

Ceskoslovenský Vlcak -niestety ale taka nazwa obowiązuje w Polsce i z tego co się orientuje to nazwa klubu jeśli ma być w niej nazwa rasy to nie może być inna.

wolfin 29-01-2010 22:47

Quote:

Originally Posted by DanielZ (Bericht 273456)
Ceskoslovenský Vlcak -niestety ale taka nazwa obowiązuje w Polsce i z tego co się orientuje to nazwa klubu jeśli ma być w niej nazwa rasy to nie może być inna.

fajne kedy to mozna uzywac bez tlumaczenia, ale pytanie to dla czego w katalogach macie polska nazwe? a nie ta orginalna

OT . troche zerknelam na FCI web site . mdaaa hystoria mowi ze byl taki kraj jak Czechoslovakia i wilczak mial by byc takim ale jakos w FCI stal sie ... Czeslovakian Wolfdog. nowotwor :) :lol: z jakiego kraju on nie wiadomo bo taki nie egzistowal.:rock_3


sssmok 30-01-2010 10:37

Jak nietrudno przewidzieć, zglaszam sie do pomocy przy tworzeniu strony www.
Powinnam znalezc jeszcze troche czasu ;)

pieskun 30-01-2010 14:00

hej
 
Co do nazwy to jestem za trzymaniem się wytycznych ZKWP

czyli ceskoslovensky vlcak lub (rzadziej) czechosłowacki wilczak
Co Dziwne bo jak zauważyła Wolfin FCI ma jakieś nie wiadomo co .... ale to problem Czechow i Słowaków.

Czyli CV lub CW ... mi osobiście bardziej odpowiada CV

Polski Klub CV , PKCV
Polish Club CV PCCV

Chętnie pomogę w stronie www, grafika

Warto by było zrobić sondę na temat:
- co klub miałby robić ?
- jakie mamy oczekiwania co do strony ... bo chyba wszystko o CV w polsce dzieje się na wolfdogu ..
ale może się mylę :-) (napewno)

na razie tyle

pieskun 30-01-2010 14:34

kTO RZĄDZI??
 
Może to pytanie zgoła głupie ?!!
Ale kto rządzi ???
Rozumiem że jak szukamy nazwę na stronę to nazwa klubu już jest !!?
Tak Margo??!!
Klub Już Jest???
Pytam ciebie bo zaczełaś wątek bardzo stanowczo :-)

Bo jeżeli pytania uzyskają milczącą konfirmację .... rozumiem - nazwa strony bedzie tylko kwestią marketingową np. jak nazwy hodowli.

więc może CV-332.pl (trochę jak nowy virus) :-) lub polskiewilczaki.pl
i mamy ogromne możliwości wyboru ( nie sprawdzałem tych domen)
PKCW.pl kojaży mi się z PCK, WC picker, PancerWagen ....
PKWIU, PKP
po angolsku speluje sie dziwnie pi kej si dablju :-))) KFC ???

wolfin 30-01-2010 15:03

Pieskun, tylko jesli robic skrot tak jak trzeba to ma byc CsV :) u nas tak sa w rodowodach wpisane, tylko klub ma CVK a wszedzie CsV :)

DanielZ 30-01-2010 20:55

§ 3
W obrębie danej rasy (grupy ras) może być powołany jeden lub więcej Klubów, które zrzeszając sympatyków
rasy stanowią forum dyskusyjne dotyczące historii, hodowli i rozwoju rasy.
Klub ma prawo:
a) raz w roku zorganizować swoją wystawę, o ile uzyska zgodę Zarządu Głównego ZKwP,
b) wydawać w formie periodyku biuletyn klubowy, który jest finansowany z funduszów klubowych,
c) składać do Zarządu Głównego ZKwP wnioski dotyczące rasy (grupy ras),
d) podejmować uchwały, które dotyczą wyłącznie członków Klubu i są przekazywane Zarządowi Głównemu
do wiadomości celem skontrolowania ich zgodności z przepisami ogólnozwiązkowymi.

z Peronówki 30-01-2010 23:12

Quote:

Originally Posted by pieskun (Bericht 273515)
Może to pytanie zgoła głupie ?!!
Ale kto rządzi ???
Rozumiem że jak szukamy nazwę na stronę to nazwa klubu już jest !!?
Tak Margo??!!
Klub Już Jest???
Pytam ciebie bo zaczełaś wątek bardzo stanowczo :-)

Bo jeżeli pytania uzyskają milczącą konfirmację .... rozumiem - nazwa strony bedzie tylko kwestią marketingową np. jak nazwy hodowli.

Nie, nie... zadnego klubu nie ma. Nic nie jest odgornie ustalone. :rock_3 Na serio chodzi o wybranie nazwy domeny, gdzie mialby zaczac powstawac.

Ale jesli powstanie to jak nic bedzie mial wybitnie oryginalna nazwe
Klub Ceskoslovenskiego (Cesloslovenskeho?) Vlcaka. Taki jest kanon... I chyba nie ma sie na to wiekszego wplywu... ;-)

Pytanie: jesli klub wystapi o spolszczenie nazwy to czy automatycznie zmieni sie nazwa klubu?

Oczywiscie na nazwe domeny wplywu to nie ma. Bo nie musi byc ona skrotem od nazwy klubu... moze byc latwiejsza do zapamietania..


Pozbieramy propozycje, a potem zrobimy glosowanie.... tak chyba bedzie najbardziej fair....

jefta 30-01-2010 23:19

a ta domena, która była kiedyś rezerwowana przez Was na klub czw.pl?

DanielZ 31-01-2010 00:22

Przypominam że w chwili obecnej Wilczaki podlegają pod Klub Psów Pasterskich Niepolskich.


All times are GMT +2. The time now is 21:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org