Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Off topic (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Nakarmić wilki (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=17340)

Narvana 17-02-2011 19:23

Nakarmić wilki
 
Polecam ksiazke pt Nakarmic wilki autorstwa Marii Nurowskiej.
Wlasnie skonczylam...
Ja czytalam niemalze jednym tchem, a zakonczenie...
Pisac o szczegolach nie bede, po prostu - sami przeczytajcie!

atah 17-02-2011 22:51

Quote:

Originally Posted by Narvana (Bericht 359826)
Polecam ksiazke pt Nakarmic wilki autorstwa Marii Nurowskiej.
Wlasnie skonczylam...
Ja czytalam niemalze jednym tchem, a zakonczenie...
Pisac o szczegolach nie bede, po prostu - sami przeczytajcie!

Rewelacyjna ksiazka:) Puenta mnie rozwaliła emocjonalnie na kilka dni;/ Jesten słaba, jesli chodzi o wilkopodobne stworzenia :)) Sama fabuła jak fabuła, ale super sie czyta dziennik obserwacji wilków. W zasadzie to wygląda jak obserwacja wilczaków. My to mamy na codzień:))

szasztin 18-02-2011 08:09

No to lecę do sklepu dzis jeszcze po ksiązkę :)

Palpatine 18-02-2011 10:51

Ja także dzisiaj lecę do księgarni.
Jeśli macie do polecenia jeszcze jakieś inne książki o podobnej tematyce to z chęcią skorzystam ;-)

marchencki 18-02-2011 12:35

Nie czytałem, ale może kogoś zainteresuje. W radiowej Trójce polecali.

Rowlands Mark, Filozof i wilk. Czego może nas nauczyć dzikość o miłości, śmierci i szczęściu.

"Kiedy Mark Rowlands miał dwadzieścia siedem lat i był młodym wykładowcą filozofii, kupił wilczka. Wkrótce się okazało, że wilki niesłychanie szybko się nudzą, a gdy się nudzą, gryzą wszystko dokoła i Brenina nie można ani na chwilę zostawić samego. Towarzyszył więc Rowlandsowi na wykładach, na meczach rugby i podczas biegania (które miało wilka zmęczyć, a tylko poprawiało mu kondycję). Gdy filozof zmieniał miejsca zamieszkania i pracy, Brenin wędrował wraz z nim - do Irlandii, do Londynu i na południe Francji. Relacja z niezwykłym towarzyszem ostatecznie nadała kształt życiu i myśleniu Marka Rowlandsa, zmieniając jego podejście - zarówno osobiste, jak i filozoficzne - do miłości, szczęścia, natury i śmierci. Książka Filozof i wilk, która zaczyna się od żywiołowego i niszczycielskiego szczenięctwa Brenina, a kończy się jego śmiercią jedenaście lat później, to poruszający i zabawny opis przyjaźni przekraczającej granice gatunków, zmuszający do zastanowienia, co to znaczy być człowiekiem."

szasztin 18-02-2011 13:08

Super!!!!
Moze ktos jeszcze cos ciekawego czytał????

szasztin 18-02-2011 13:21

O książce Rowlandsa -empik:

"Czego mogą się od siebie nauczyć filozof mizantrop, czerpiący inspiracje tyleż z Heiddeggera i Nietzschego, ile z Jacka Danielsa, oraz wilk, który zamiast polować na łosie, kradnie kanapki z plecaków studentów i wyje na nudnych wykładach?

Kiedy młody wykładowca filozofii Mark Rowlands postanowił kupić puchatego małego wilczka, nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo zmieni się jego życie. I nie chodziło tylko o zjedzoną klimatyzację i zrujnowany ogród. Relacja z Breninem gruntownie zmieniła jego myślenie, stając się inspiracją filozoficznych rozważań nad naturą miłości, śmierci, szczęścia i człowieczeństwa. Ich owocem jest autobiograficzna książka Filozof i wilk, poruszający i zabawny opis niezwykłej przyjaźni przekraczającej granice gatunków.

Relacje filozofa i wilka, mimo doświadczeń Rowlandsa z dużymi psami, nie od razu układają się gładko: znudzony wilk gryzie wszystko, co popadnie, a bieganie, które ma go zmęczyć, tylko poprawia mu kondycję. Ponieważ mimo treningu posłuszeństwa nie można ani na chwilę zostawić go samego, towarzyszy Rowlandsowi na wykładach i na meczach rugby, a kiedy filozof postanawia zmienić miejsce pracy, jedzie wraz z nim do Irlandii, gdzie Brenin zyskuje dwie towarzyszki: owczarka Ninę oraz swoją córkę Tess, potem do Londynu, a wreszcie na południe Francji.
Mark Rowlands szybko odkrywa, że wilk to nie tylko egzotyczny ulubieniec, postrach yorków z sąsiedztwa oraz znakomity wabik na dziewczyny, z czego korzystają jego koledzy rugbyści. Potężny, choć łagodny i posłuszny towarzysz staje się dla niego symbolem szlachetności, prostoty i bezinteresowności, którą ludzie w swojej „małpiej", chciwej i wyrachowanej naturze w dużej mierze zatracili. Jest symbolem naturalnego piękna, a także inspiracją do rozważań na temat relacji ludzi i zwierząt (w czym właściwie jesteśmy od nich lepsi?), ich miejsca w naszej moralności i należnych im praw, refleksji na temat celowości ludzkich dążeń, źródeł rozpaczy i nadziei, natury szczęścia i strachu przed śmiercią. Przez jedenaście lat wspólnego życia staje się najważniejszą osobą w życiu Rowalndsa, ale dopiero po śmierci filozof w pełni sobie sprawę z tego, jak bardzo Brenin go zmienił - jako człowieka i jako myśliciela. Filozof i wilk to głęboko poruszająca, bardzo osobista opowieść o dojrzewaniu, o sile przyjaźni i o bliskości między nami a zwierzętami"


Czasami mam wrażenie że chodzi o wilczaki :)
Brat Sławka uwielbia zajmować sie Imbusem - wtedy wszystkie laski są jego :rock_3:twisted::twisted::twisted:

Rybka 18-02-2011 13:33

Chyba właściciele wilczaków będą mogli się wczuć w rolę głównego bohatera dużo bardziej niż przeciętny czytelnik :)

Rona 18-02-2011 13:44

Helen Grimaud "Dzikie wariacje"

Krystyna Chwedeńczuk "Pies czy wilk" (wyd. Nasza Księgarnia 1987)

Niepublikowany esej Halszki pt.: "Kulturowy obraz wilka" :) Mogę przesłać na priva ;)

szasztin 18-02-2011 14:01

Quote:

Originally Posted by Rona (Bericht 360016)
Niepublikowany esej Halszki pt.: "Kulturowy obraz wilka" :) Mogę przesłać na priva ;)

Poproszę esej na maila : [email protected]

A pies czy wilko - czytałam 3 dni temu :)

szasztin 18-02-2011 14:01

Quote:

Originally Posted by Rybka (Bericht 360013)
Chyba właściciele wilczaków będą mogli się wczuć w rolę głównego bohatera dużo bardziej niż przeciętny czytelnik :)

Jestem tego pewna :) :twisted:;-)

wolfin 18-02-2011 15:39

Quote:

Originally Posted by Rona (Bericht 360016)
Helen Grimaud "Dzikie wariacje"

Krystyna Chwedeńczuk "Pies czy wilk" (wyd. Nasza Księgarnia 1987)

Niepublikowany esej Halszki pt.: "Kulturowy obraz wilka" :) Mogę przesłać na priva ;)

ja tez poprosze [email protected]

dzieeekuje

Karina 18-02-2011 15:50

Quote:

Originally Posted by Rybka (Bericht 360013)
Chyba właściciele wilczaków będą mogli się wczuć w rolę głównego bohatera dużo bardziej niż przeciętny czytelnik :)

Aż się jakoś tak ciepło w sercu robi :) ... Ja jeszcze polecam "Tropem Wilka": "Książka "Tropem wilka" to jedyny na polskim rynku podręcznik tropienia wilków w terenie. Czytelnik dowie się z nich jak odnajdywać i identyfikować ślady tych drapieżników, pozna również podstawy ich biologii i ekologii. Książka ma poręczny format, umożliwiający wygodne wykorzystywanie wydawnictwa podczas tropień. Zawiera wiele kolorowych zdjęć i dowcipnych rysunków. Autorami są Sabina Nowak i Robert W. Mysłajek.".

Karina 18-02-2011 15:51

Quote:

Originally Posted by Rona (Bericht 360016)
Helen Grimaud "Dzikie wariacje"

Krystyna Chwedeńczuk "Pies czy wilk" (wyd. Nasza Księgarnia 1987)

Niepublikowany esej Halszki pt.: "Kulturowy obraz wilka" :) Mogę przesłać na priva ;)

Ja też chcę :D I również proszę :) Mój mail - [email protected] :) Z góry dzięki :D

atah 18-02-2011 20:21

Quote:

Originally Posted by Rona (Bericht 360016)
Niepublikowany esej Halszki pt.: "Kulturowy obraz wilka" :) Mogę przesłać na priva ;)

I ja poprosze. Bardzo:) [email protected]

Khan 18-02-2011 21:01

Rona, dopisz mnie też do listy [email protected]

anula 18-02-2011 21:26

a jak ktos ma dzieci w wieku szkolnym albo lubi kryminalno-przygodowe powiesci, to polecam cykl Michelle Paver "Kroniki Pradawnego Mroku". Bardzo miły kawałek beletrystyki, podparty doswiadczeniami i obserwacjami autorki, z wilkiem w jednej z głownych ról ;-). Mimo żem stara baba, przeczytałam z przyjemnością...

GRABA 18-02-2011 21:32

ja też proszę na [email protected] dziękuję:p

MagdaW 18-02-2011 21:59

Rona i ja też poproszę [email protected]

jacekjg 19-02-2011 09:34

czy ja również mogę prosić:) [email protected]
Z góry dziękuje:)


All times are GMT +2. The time now is 07:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org